Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Ustanovna seja Komisije SOS za urbani razvoj

V Ljubljani se je 1. oktobra 2015 na Ustanovni seji sestala Komisija SOS za urbani razvoj. Gre za skupno delo posameznih občin na področju mestnega marketinga in še širše za urbani razvoj. Po projektu GZS Podjetniško trgovske zbornice leta 2011 in primerih dobre prakse mesta Koper in aktivnosti v Ljubljani, se predstavniki posameznih občin že neformalno srečujejo na vsaka dva meseca in tako izmenjujejo dobre prakse, ter razvijajo skupne dogodke, ki jih posamezne občine potem lokalno implementirajo v svoje okolje, na določeno skupno tematiko. npr. eden izmed takih skupnih dogodkov je RAZVAJAJ SE V MESTU za 8. marec, sledi mesec september z dogodki za otroke in december, ko se bodo letos v vseh mestih istočasno prižgale lučke na prvo adventno nedeljo, 27. novembra.Ustanovne seje so se poleg predstavnikov občin Kranj, Jesenice, Koper, Celje, Slovenj Gradec, Krško, Ptuj, Murska Sobota, Maribor, Črnomelj, udeležili tudi državni sekretar Kabineta predsednika Vlade Tadej Slapnik, predstavnici MGRT Nena Dokuzov in MOP Aša Rogelj, ter predstavnici Podjetniško trgovske zbornice pri GZS, gospa Vida Kožar in Polona Mežan.