Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Posvet Pomanjkanje kadrov v podjetništvu

POSVET POMANJKANJE KADROV V PODJETNIŠTVU

torek, 14. novembra 2017 ob 13.00 uri v dvorani Poslovna oaza (sedmo nadstropje), Gospodarske zbornice Slovenije, Dimičeva 13, Ljubljana

Leto 2017, ki se počasi bliža koncu, je bilo bolj prijazno do gospodarstva kot prejšnja leta.

Gospodarska rast v Sloveniji se izboljšuje, nezaposlenost pada. Toda ali je bilo leto prijazno tudi do podjetnikov in podjetništva? Mala in srednja podjetja težko dobijo prave kadre. V trgovini se zaposlujejo previsoko izobraženi kadri, na drugi strani pa primanjkuje skladiščnikov, šoferjev, in drugih. Dobri kadri odhajajo v tujino.

• Kaj se dogaja in kako rešiti nastale zagate v mikro, malih in srednjih podjetjih?
    • Ali je potrebno v prihodnje spremeniti davčno zakonodajo?
    • Ali so pogoji dela sprejemljivi tako za mlado kot za starejšo generacijo?

O vsem tem bomo spregovorili na posvetu: Pomanjkanje kadrov v podjetništvu.

Govorniki na posvetu bodo:

• g. mag. Jurij Snoj v.d. generalnega direktorja, Direktorata za trg dela in zaposlovanje, Ministrstvo za delo družino socialne zadeve in enake možnosti
    • ga. Saša Boštjančič, Moja zaposlitev d.o.o., direktorica
    • ga. Larisa Grizilo, Senior direktorica HR sektorja in sektorja korporativnih komunikacij, A1, d.o.o.
    • g. Ladislav Rožič, Sindikat delavcev trgovine Slovenije, sekretar
    • ga. Urška Jež, ABC Accelerator
    • g. Aleksander Lemut, direktor podjetja FAMA, d.o.o.

Na brezplačnem dogodku se bomo tudi poslovili od leta 2017 in nazdravili novemu letu ter spremembam, ki jih prinaša na področju podjetništva. Veseli bomo vašega obiska.

Posvet bo moderirala ga. Vida Petrovčič.

Prijave zbiramo do 13.11.2017.

Obrazec za prijavo