Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Prva generacija mestnih menedžerjev je uspešno zaključila izobraževanje

Oživljanje mestnih in vaških jeder po konceptu modela TCM (Town centre management), ki ga je slovenskih občinam v letu 2011 predstavila GZS Podjetniško trgovska zbornica, se uspešno nadaljuje.  V četrtek 13. junija so bili podeljeni prvi certifikati Fakultete DOBA za program izobraževanja mestnih menedžerjev, ki ga podpirata Ministrstvo za gospodarstvo, razvoj in tehnologijo in Javna Agencija SPIRIT. Udeleženih je bilo 23 predstavnikov slovenskih občin, institucij in razvojnih agencij, ki na lokalnih področjih že vzpostavljajo mestni marketing. Izobraževanje je prineslo tudi kopico novih poznanstev in izmenjave dobrih in slabih praks, česar si želijo deliti tudi v bodoče. Država vseslovenski projekt TCM podpira in že razmišlja o nadaljevalnih ukrepih. Več o dogodku in vsebini na spletni strani Javne Agencije SPIRIT.