Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Odločitve Vlade glede podaljšanja in sprememb nekaterih ukrepov

Spoštovani člani,

obveščamo vas, da je Vlada RS na včerajšnji seji izdala:

1. Odlok o spremembah določenih odlokov, izdanih na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih, s katerim se za sedem dni (do 2. aprila 2021) podaljšuje veljavnost ukrepov, ki jih vsebuje tudi: Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji. Povezava na veljavni odlok, katerega veljavnost se podaljšuje in pojasnila v zvezi z odlokom so objavljena na spletni strani MGRT, ki se dopolnjuje;
    2. Odlok o spremembah in dopolnitvi Odloka o začasni delni omejitvi gibanja ljudi in prepovedi zbiranja ljudi zaradi preprečevanja okužb s SARS-CoV-2, ki v Obalno-kraški, Goriški in Koroški regiji ponovno omejuje gibanje na regijo. Prehajanje med temi rdečimi regijami in drugimi regijami je prepovedano v obe smeri. Določene so tudi izjeme, ko posameznik lahko prehaja med rdečimi regijami in drugimi regijami. Omejitev gibanja v nočnem času bo po novem veljala med 22. in 5. uro. Odlok bo začel veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu in bo veljal do 2. aprila 2021.

Odloki v tem trenutku še niso objavljeni v Uradnem listu, zato vam prilagamo sporočilo Vlade RS iz katerega so razvidne sprejete odločitve in več informacij o vsebini sprejetih odlokov.