Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Predlogi GZS za dopolnitev novega protikoronskega zakona

Na Gospodarski zbornici Slovenije smo zbrali predloge članov v zvezi s predlogom novega protikoronskega zakona, ki ga je Vlada RS predložila v obravnavo Državnemu zboru RS. Glede na trenutno stanje in slabe epidemioploške razmere ocenjujemo, da bi morali biti v predlogu zakona vključeni tudi dodatni ukrepi za pomoč gospodarstvu, ki bi predvsem nudili določeno mero predvidljivosti pri poslovanju.

GZS poslancem Državnega zbora predlaga, da podprejo in v zakon vključijo tudi predloge:

• za ponovno uvedbo ukrepa subvencioniranja čakanja na delo ter spremembo pogojev pri uveljavljanju ukrepa subvencioniranja skrajšanega polnega delovnega časa;
    • ponovno uvedbo ukrepa delnega povračila nekritih fiksnih stroškov;
    • subvencioniranje celotnega ali večjega dela nakupa zaščitne opreme za preprečevanje širjenja COVID-19;
    • pomoč industriji sejmov in srečanj;
    • povračilo karantene za delavce, ki prihajajo iz rdečih držav zaradi službenih obveznosti;
    • za uveljavitev pomoči, za nakup hitrih antigenskih testov na virus SARS-CoV-2 za samotestiranje, od 1.septembra 2021.

Celotno besedilo Predloga amandmejev, k predlogu Zakona o dodatnih ukrepih za preprečevanje širjenja, omilitev, obvladovanje, okrevanje in odpravo posledic Covid-19.