Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Spremembe priznanja prebolevnosti, natančnejša določitev tipov mask ter podaljšanje ukrepa pomoči za nakup hitrih antigenskih testov

Vlada RS je izdala Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19 in ga objavila v Uradnem listu RS št. 13/22, z dne 31.1.2022.

Odlok uvaja test HAG, ki je opravljen od 1. februarja 2022, za priznanje prebolevnosti.

Natančneje se določa tudi tip zaščitnih mask, katerih uporaba je obvezna pri gibanju in zadrževanju v vseh zaprtih javnih krajih oziroma prostorih in na način, da se do sedaj veljavno besedilo »kirurške maske ali maske tipa FFP2« nadomesti z besedilom »kirurške maske tipa II ali IIR, maske tipa FFP2 ali maske tipa FFP3«.

Odlok začne veljati danes, 1. februarja 2022.

­­­­­­­­­­­­­­­_____________

Hkrati vas obveščamo, da je Vlada RS sprejela Sklep o podaljšanju ukrepa pomoči za nakup hitrih antigenskih testov na virus SARS-CoV-2 za samotestiranje (Uradni list RS št. 11/22 z dne 28.1.2022).

Z vladnim sklepom se podaljšuje izvajanje ukrepa pomoči do 28. 2. 2022. Zaradi tega bodo morali upravičenci na Finančno upravo preko sistema eDavki predložiti dve ločeni izjavi. Prva izjava se nanaša na ukrep, ki velja od 8. novembra do 31. januarja 2022, in jo je treba (še vedno) predložiti najpozneje do 15. februarja 2022.

V zvezi s sprejetim sklepom za podaljšanje izvajanja ukrepa do 28.2.2022 pa je treba ločeno izjavo predložiti na Finančno upravo najpozneje v 15 dneh po izteku podaljšanega roka (torej za obdobje od 1. 2. do 28. 2. 2022 najpozneje do 15. 3. 2022).

Izplačilo za februar znaša 30 EUR na delavca in bo izvedeno najpozneje v 30 dneh po prejemu izjave.

Podrobnejše informacije so objavljene na spletni strani FURS.