Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Zaprosilo za predloge k programu dela Tržnega inšpektorata RS za leto 2023

Na Tržnem inšpektoratu so pričeli s postopkom priprave letnega programa dela za leto 2023, katerega oblikujejo na podlagi ugotovljenih ponavljajočih se nepravilnosti na posameznem področju, trenutnega in pričakovanega stanja na trgu, znanih ali pričakovanih sprememb zakonodaje, priporočil drugih inšpekcijskih organov za skupne nadzore, pridobljenih odzivih na vsakoletno zaprosilo Tržnega inšpektorata RS resornemu ministru, zbornicam, potrošnikom in drugim organizacijam, preizkusnim laboratorijem in drugim deležnikom, predlogov Evropske komisije za akcije skupnega vseevropskega nadzora ter drugih dejavnikov.

V program nadzora za prihodnje leto želijo še posebej vključiti področja, ki so se izkazala kot najbolj problematična oziroma so se pri vašem delovanju pokazala kot najbolj pereča, tudi kot posledica epidemije COVID-19 in aktualne draginje energentov, zato vljudno prosimo za vaš prispevek, katerega nam pošljite   do torka 25.10.22, na ptz@gzs.si.

Zaprosilo za predloge k programu dela Tržnega inšpektorata RS za leto 2023