Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Interventni zakon za odlog plačila obveznosti iz kreditnih pogodb

Državni zbor RS je sprejel Interventni zakon za odlog plačila obveznosti iz kreditnih pogodb. Podjetjem in s.p.-jem omogoča odlog obveznosti za 12 mesecev. Odlog uredita v dogovoru posojilojemalec, ki izpolnjuje pogoje in banka.

Arhiv: Dopolnjena informacija Pravice in obveznosti iz delovnega razmerja v času posebnih okoliščin

Ministrstvo za delo družino in socialne zadeve je objavilo dopolnjen dokument s ključnimi informacijami in odgovori na pogosta vprašanja glede uveljavljanja pravic in obveznosti iz delovnega razmerja v času posebnih okoliščin zaradi zmanjšanja širjenja koronavirusa SARS-CoV-2.

Arhiv: Ukrepi na davčnem področju za blažitev posledic koronavirusa

Državni zbor je sprejel nekaj interventnih zakonov s katerim podaljšuje roke za predložitev davčnih obračunov in oddajo letnih poročil.

Arhiv: Vlada predlaga odlog plačila obveznosti kreditojemalcev

Z namenom blažitve posledic epidemije je vlada sprejela predlog Zakona o interventnem ukrepu odloga plačila obveznosti kreditojemalcev, s katerim se kreditojemalcem, ki zaradi negativnih učinkov epidemije ne bodo mogli poravnavati svojih obveznosti iz kreditnih pogodb, omogoči odlog vračila za 12 mesecev.

Arhiv: Prilagoditev izvajanja kohezijskih projektov

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je objavilo informacijo o prilagoditvah za podjetja in ostale upravičence, ki imajo z MGRT ali z izvajalsko organizacijo ministrstva (SPS, javno agencijo SPIRIT ali Slovenskim regionalno razvojnim skladom) sklenjeno pogodbo o sofinanciranju za projekte, sofinancirane iz nepovratnih sredstev evropske kohezijske politike.

Arhiv: Rezultati GZS ankete o posledicah koronavirusa

Vabimo vas, da si ogledate rezultate GZS ankete o posledicah koronavirusa v gospodarstvu, ki je bila opravljena prejšnji teden in v kateri je sodelovalo 689 članov zbornice.

Arhiv: Število potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru

Nacionalni inštitut za javno zdravje je objavil priporočila glede števila potrošnikov, ki so glede na kvadraturo lahko naenkrat prisotni v posameznem poslovnem prostoru.

Arhiv: Podaljšani roki za predložitev davčnih obračunov in oddajo letnih poročil

Vlada Republike Slovenije je določila besedilo predloga Zakona o interventnih ukrepih na javnofinančnem področju za obravnavo v DZ po nujnem postopku, s katerim podaljšuje roke za predložitev davčnih obračunov in oddajo letnih poročil.

Arhiv: Finančni produkti SID banke za blažitev posledic koronavirusa v gospodarstvu

Skupaj z MGRT bo SID banka MSP in velikim podjetjem ponudila finančne produkte v skupni višini 800 mio EUR, od tega za 200 mio EUR novih oz. prilagojenih produktov ter 600 mio EUR obstoječih produktov.

Arhivi