Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Proizvajalci dezinfekcijskih izdelkov za roke in površine

Zaradi številnih povpraševanj članov, ki iščejo dezinfekcijske izdelke za roke in površine, je Združenje kemijske industrije pripravilo pregled slovenskih proizvajalcev dezinfekcijskih izdelkov za roke in površine.

Arhiv: Sberbank banka spada v sam vrh med bankami z največ odobrenih kreditov v okviru Slovenskega podjetniškega sklada in je vodilna v realizaciji kreditov Sklada skladov

Sberbank banka v sodelovanju s SID banko in Slovenskim podjetniškim skladom podjetjem in samostojnim podjetnikom omogoča lažji dostop do ugodnih virov financiranja tekočega poslovanja, investicijskih vlaganj, razvoja in rasti podjetij. Omogoča vam hitrejše, lažje in cenejše pridobivanje bančnih kreditov za financiranje obratnih sredstev, širitev dejavnosti, spodbujanje zasebnih vlaganj, krepitev razvojno-tehnoloških rešitev v vašem podjetju in dolgoročnih investicij.

Bonitete - dopolnjeno pojasnilo

FURS je objavila dopolnitev pojasnil v zvezi z obračunavanjem bonitet po Zakonu o dohodnini.

GEA College, dobitnik priznanja Pomladni Veter 2016, letos praznuje častitljivih 30 let

V letošnjem letu bodo na Gea Colegge na različne načine obeleževali 30 let od podpisa ustanovne pogodbe, ki se je na pobudo podjetnikov, predavateljev in akademikov in 43 družbenikov, zgodil dne 16.2.1990 v Bohinju. GEA College že od svoje ustanovitve velja za sodobno, butično poslovno šolo, kjer se generacije sedanjih in prihodnjih poslovnežev učijo veščin podjetništva, managementa in marketinga. Poleg mednarodno akreditiranih dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov izvajajo še poslovne treninge, usposabljanja ter delavnice za podjetja in njihove zaposlene. V izobraževalnem procesu so zavezani spodbujanju podjetniške miselnosti in razvoju kompetenc 21. stoletja.

Arhiv: 20 let Združenja laboratorijske zobne protetike Slovenije

Pod okriljem GZS Podjetniško trgovske zbornice ustvarja svoje vsebine 12 različnih združenj - sekcij. Eno izmed njih, v letu 2020 obeležuje 20 let obstoja in to je Združenje laboratorijske zobne protetike Slovenije. 31. januarja in 1. februarja 2020, je v njihovi organizaciji na UL Zdravstveni fakulteti v Ljubljani, potekal že 4. bienalni strokovno - izobraževalni seminar z mednarodno udeležbo: LABORATORIJSKA PROTETIKA 2020. Na fotografiji z leve proti desni: Mirjan Forjanič - predsednik, Vida Kožar -direktorica GZS PTZ, Mirjana Zagoričnik - namestnica predsednika, Sonja Šmuc - generalna direktorica GZS in Franc Rojko - predsednik nadzornega odbora združenja.

Nova poslovna debetna kartica Mastercard

Banka Sberbank predstavlja novo brezstično poslovno debetno kartico Mastercard® , ki omogoča hitro, varno in brezstično plačevanje po vsem svetu. Sprejeta je na več kot 53 milijonih prodajnih mest, omogoča pa vam tudi preprosto in varno spletno plačevanje. Je povsem nova generacija plačilnih kartic, ki izvirajo iz plačilne kartice Maestro.

Sberbank banka d. d. spodbuja izboljšave in inovacije s financiranjem naložb v opredmetena in neopredmetena sredstva

Sberbank banka d. d. je prva banka, ki je že septembra 2018 s SID banko podpisala finančni sporazum prek katerega ponuja investicijske produkte iz Sklada skladov, ki so namenjeni uporabi evropskih kohezijskih sredstev. Namen sklada je financiranje trajnostne gospodarske rasti in razvoja, inovacijskih vlaganj ter tekočega poslovanja z dolžniškimi in lastniškimi oblikami financiranja. Velika podjetja, mala in srednje velika podjetja ter samostojni podjetniki lahko pridobijo kredit v višini od 10 tisoč do 10 mio evrov s katerim lahko financirajo naložbe s področja RRI (raziskave, razvoj in inovacije) v opredmetena ali neopredmetena osnovna sredstva. Zanimiva je tudi ugodnejša obrestna mera, doba kreditiranja od 3 do 9 let ter moratorij na odplačilo glavnice (od enega do treh let). Pri tem produktu so tudi nižje zahteve za zavarovanje kredita ter financiranje do 100% upravičenih stroškov kredita. Prav tako vam banka ne bo zaračunala nadomestila za odobritev in vodenje kredita.

Pozor pri izračunu plač: Najnižja osnova za obračun prispevkov se razlikuje od minimalne plače

Najnižja osnova za obračun prispevkov trenutno znaša 975,30 € in velja že za plačo za december 2019. Nova višina minimalne plače (940,58 €) pa se uporablja šele od 1. januarja 2020. Minimalna plača ima po noveli zakona o minimalni plači, ki je stopil v veljavo s 1. januarjem 2020, spremenjeno strukturno. Iz izračunane plače se odštevajo postavke, kot so dodatki in delovna oz. poslovna uspešnost. BTO1 v tem primeru ni več relevanten. Pri določitvah najnižjih osnov za obračun prispevkov pa se še vedno izhaja iz BTO 1, ki vključuje vse elemente plače.

Zbiramo predloge za podelitev priznanja Pomladni veter 2020

Tudi v letošnjem letu, bomo v okviru 7. konference za mala in srednje velika podjetja, podelili priznanje "Pomladni veter". Priznanje "Pomladni veter" bo GZS-Podjetniško trgovska zbornica že sedmo leto zapored podelila ustanovi, organizaciji, družbi ali posamezniku, ki je po mnenju članov GZS ali združenj, sekcij, zbornic znotraj GZS, največ prispeval pri spodbujanju podjetništva in zdravega podjetniškega okolja v Sloveniji. Priznanje lahko prejmejo posamezniki, podjetniki in podjetja ter druge osebe javnega in zasebnega prava za svoj prispevek k razvoju podjetništva (zbornice, združenja, podjetniški inkubatorji, tehnološki parki, grozdi, javne agencije, lokalne skupnosti idr.).

Arhiv: Sprememba Javnega poziva Vavčer za dvig digitalnih kompetenc

Slovenski podjetniški sklad objavlja spremembo vsebine Javnega poziva Vavčer za dvig digitalnih kompetenc objavljenega v Uradnem listu RS, št. 54/19 z dne 6. 9. 2019 in spremembe v Uradnem listu RS, št. 58/19 z dne 27. 9. 2019.