Podjetniško trgovska zbornica

Arhiv: Sprememba Zakona o centralnem kreditnem registru - v javni obravnavi

V javni obravnavi je predlog Sprememb in dopolnitev Zakona o centralnem kreditnem registru. Poglavitna cilja predloga zakona sta: - učinkovitejše ocenjevanje in obvladovanje kreditnega tveganja pri kreditodajalcih, ki sklepajo kreditne posle s fizičnimi osebami; - odprava pomanjkljivosti ZCKR, ki jih je Banka Slovenije kot upravljavec centralnega kreditnega registra in sistema izmenjave informacij zaznala pri dosedanjem izvajanju zakona. S predlagano spremembo se širi krog kreditodajalcev, ki obvezno sporočajo podatke v centralni kreditni register, tudi na subjekte, ki imajo po obstoječi pravni ureditvi lahko status vključenih dajalcev kreditov. Vabimo vas, da svoje predloge in pripombe v zvezi s predlagano spremembo pošljete najkasneje do 20.6.2019 na naslov ptz@gzs.si. Združene in utemeljene pripombe članov bomo posredovali pristojnim v obravnavo.

Arhiv: Spremembe Zakona o varstvu okolja - javna razprava

V javni obravnavi je predlog spremembe Zakona o varstvu okolja. S predlagano spremembo veljavne ureditve se posega v obstoječo pravno ureditev toliko, kolikor to zahteva prenos Direktive 2018/851/EU. Zaradi načela varstva legalitete so splošne določbe o odpadkih iz podzakonskih predpisov, zlasti iz Uredbe o odpadkih, dvignjene na nivo zakona. Vabimo vas, da svoje predloge in pripombe v zvezi s predlagano spremembo pošljete najkasneje do 20.6.2019 na naslov ptz@gzs.si. združene in utemeljene pripombe članov bomo posredovali pristojnim v obravnavo.

Komisijska prodaja in davčno potrjevanje računov

Finančna uprava RS je dopolnila pojasnila v zvezi z davčnim potrjevanjem računov v delu, ki se nanaša na primere komisijske prodaje. V pojasnilu navaja kaj je treba upoštevati glede davčnega potrjevanja računov in katere račune za opravljeno dobavo mora davčni zavezanec izdati po DDV zakonodaji.

Certifikat za izobraževanje trgovskih agentov po IUCAB standardih

Združenje trgovskih agentov, ki deluje v okviru GZS Podjetniško trgovske zbornice, je v okviru 66. Delegates Meeting (Valencia, Španija) združenja trgovskih agentov IUCAB, ki ima tradicijo že od leta 1953, prejelo Certifikat za izobraževanje trgovskih agentov po IUCAB standardih. Certifikat sta 31. maja 2019 prevzeli direktorica PTZ, mag. Vida Kožar in predsednica ZTAS, ga. Damjana Sever (BTL Marketing, d.o.o.).

Sredstva za krepitev trženja blagovnih znamk na tujih trgih preko showroomov

SPIRIT Slovenija je objavil razpis za krepitev trženja blagovnih znamk na tujih trgih preko showroomov. Preko razpisa bodo sofinancirani upravičeni stroški za krepitev trženja blagovnih znamk preko showroomov na tujih trgih. Cilj javnega razpisa je podpreti najmanj 47 mikro, malih in srednje velikih podjetij do leta 2023 s sedežem v kohezijski regiji Vzhodna Slovenija. Predvideni so štirje roki za oddajo vlog, in sicer 30. 9. 2019, 30. 9. 2020, 30. 9. 2021 in 30. 9. 2022.

Sberbank banka spada v sam vrh med bankami z največ odobrenih kreditov v okviru Slovenskega podjetniškega sklada

Sberbank banka v sodelovanju s Slovenskim podjetniškim skladom mikro, malim, srednje velikim podjetjem in samostojnim podjetnikom omogoča lažji dostop do ugodnih virov financiranja tekočega poslovanja, investicijskih vlaganj, razvoja in rasti podjetij. Omogoča vam hitrejše, lažje in cenejše pridobivanje bančnih kreditov za financiranje obratnih sredstev, širitev dejavnosti, spodbujanje zasebnih vlaganj, krepitev razvojno-tehnoloških rešitev v vašem podjetju in dolgoročnih investicij.

Digitalizacija – 70 odstotkov malih podjetij še brez strategije

Letošnja že šesta konferenca PTZ pri GZS za mikro, mala in srednja podjetja, ki je potekala pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja, je bila posvečena digitalnemu podjetništvu.

Sberbank Activa Mastercard® kartica za enostavno plačevanje poslovnih stroškov doma in v tujini, brez gotovine ali naročilnic

Sberbank Activa Mastercard kartica omogoča poslovnim subjektom enostavno in varno brezgotovinsko plačevanje reprezentančnih, potovalnih in drugih poslovnih stroškov. Poleg tega omogoča varne spletne nakupe, dvig gotovine doma in v tujini ter plačevanje blaga in storitev tako doma kot v tujini. Vsi uporabniki Activa Mastercard kartice imajo možnost uporabe spletne banke Sberbank Poslovi splet. Sberbank Activa Mastercard kartico lahko pridobi vsak imetnik transakcijskega računa odprtega v Sberbank banki.

Vavčer za statusno preoblikovanje družb

Slovenski podjetniški sklad je objavil nov javni poziv za vavčer s področja Statusnega preoblikovanja družb. Namen in cilj javnega poziva je spodbuditi mikro, mala in srednje velika podjetja (MSP) k statusnemu preoblikovanju: samostojnega podjetnika posameznika v kapitalsko družbo, delniške družbe v družbo z omejeno odgovornostjo ali obratno ali zadruge v gospodarsko družbo ali obratno, z namenom pozitivnega vpliva na možnosti povečanja njihove konkurenčnosti, dodane vrednosti oz. prihodkov od prodaje. S pomočjo vavčerja lahko podjetja pridobijo subvencijo od 1.000,00 EUR do 5.000,00 EUR oz. 60 % sofinanciranja upravičenih stroškov, ki se nanašajo na stroške svetovanja in izvedbe aktivnosti statusnega preoblikovanja podjetij.

Arhiv:  Izvoljen nov Upravni odbor in vodstvo PTZ

Arhiv: Izvoljen nov Upravni odbor in vodstvo PTZ

Upravni odbor Podjetniško trgovske zbornice je na svoji 1. konstitutivni seji izvolil novo vodstvo PTZ in med drugim obravnaval tudi izhodišča GZS za spremembo plačnega sistema v gospodarstvu.