Podjetniško trgovska zbornica

Kartica Sberbank Activa Mastercard® za enostavno plačevanje poslovnih stroškov doma in v tujini, brez gotovine ali naročilnic

Kartica Sberbank Activa Mastercard omogoča poslovnim subjektom enostavno in varno brezgotovinsko plačevanje reprezentančnih, potovalnih in drugih poslovnih stroškov. Poleg tega omogoča varne spletne nakupe, dvig gotovine doma in v tujini ter plačevanje blaga in storitev tako doma kot v tujini. Vsi uporabniki kartice Sberbank Activa Mastercard imajo možnost uporabe spletne banke Sberbank Poslovi splet. Kartico Sberbank Activa Mastercard lahko pridobi vsak imetnik transakcijskega računa odprtega v Sberbank banki.

Podjetniki, zavihajte rokave! V Sberbank banki imajo za mikro podjetja 10 mio EUR spodbud za lažje in boljše poslovanje

V Sberbank banki se zavedajo pomena mikro in malih podjetij za slovensko gospodarstvo in zato stalno iščejo načine, da bi le-ta čim lažje pridobila potrebna finančna sredstva in seveda kasneje čim bolj uspešno poslovala ter tako prispevala k skupni gospodarski rasti. Prepričani so, da bo prav ta segment slovenskega gospodarstva tudi v prihodnje potreboval strokovno podporo. V okviru financiranja dejavnosti in razvoja poslovnim subjektom Sberbank banka nudi podjetnikom različne rešitve oz. oblike financiranja.

Delodajalci morajo pravočasno prilagoditi informacijsko opremo za prevzem elektronskih bolniških listov

S 1. 1. 2020 bo uveden elektronski bolniški list. Delodajalci bodo morali za svoje zaposlene, in sicer za začasne zadržanosti od dela od 1. 2. 2020 dalje, obvezno prevzemati eBOL-e prek spletnega sistema SPOT, kar pomeni, da od zaposlenih ne bodo več zahtevali, da jim morajo bolniški list dostaviti v papirni obliki. Za prevzem elektronskih bolniških listov morajo delodajalci pravočasno prilagoditi svojo informacijo opremo.

Sberbank banka d. d. spodbuja izboljšave in inovacije s financiranjem naložb v opredmetena in neopredmetena sredstva

Sberbank banka d. d. je prva banka, ki je že septembra 2018 s SID banko podpisala finančni sporazum prek katerega ponuja investicijske produkte iz Sklada skladov, ki so namenjeni uporabi evropskih kohezijskih sredstev. Namen sklada je financiranje trajnostne gospodarske rasti in razvoja, inovacijskih vlaganj ter tekočega poslovanja z dolžniškimi in lastniškimi oblikami financiranja. Velika podjetja, mala in srednje velika podjetja ter samostojni podjetniki lahko pridobijo kredit v višini od 10 tisoč do 10 mio evrov s katerim lahko financirajo naložbe s področja RRI (raziskave, razvoj in inovacije) v opredmetena ali neopredmetena osnovna sredstva. Zanimiva je tudi ugodnejša obrestna mera, doba kreditiranja od 3 do 9 let ter moratorij na odplačilo glavnice (od enega do treh let). Pri tem produktu so tudi nižje zahteve za zavarovanje kredita ter financiranje do 100% upravičenih stroškov kredita. Prav tako vam banka ne bo zaračunala nadomestila za odobritev in vodenje kredita.

Arhiv: Podjetniški klepet: Varstvo osebnih podatkov, zasebnost in videonadzor na delovnem mestu

Kako postaviti meje posegov v zasebnost na delovnem mestu, kako oceniti kdaj se kakšen poseg lahko izvede, kako ga pravilno uvesti ter kaj morajo vsebovati interni akti za nadzor na delovnem mestu?

Posvet: "Potrebe družbe in gospodarstva po znanju in vseživljenjsko učenje

"Kako spodbuditi vse akterje: gospodarstvo, politiko in visokošolske zavode, da se aktivno vključijo v izobraževanje odraslih za potrebe gospodarstva in družbe ter da se terciarno izobraževanje vključi v nacionalni program izobraževanja odraslih" je bila tema okrogle mize - posveta, ki smo jo Skupnost samostojnih visokošolskih zavodov Slovenije in PTZ gostili v četrtek, 24.10.2019.

Spletni trgovci - zagotavljanje skladnosti z zakonodajo varstva osebnih podatkov

Informacijski pooblaščenec v praksi zaznava težave pri spletnih trgovcih pri izpolnjevanju njihovih obveznosti glede informiranja posameznikov v zvezi z obdelavo osebnih podatkov skladno s Splošno uredbo, zato je preventivno pozval štirideset spletnih trgovin k upoštevanju predpisov.

Sprememba dokumenta in nov dokument s strani Finančnega Urada RS

Finančni urad RS je v zvezi z davkom na dodano vrednost objavil nov dokument: Poslovanje z "neplačujočimi gospodarskimi subjekti" in odgovornost gospodarskih subjektov za plačilo utajenih davčnih obveznosti ter spremembo dokumenta: Pooblaščeni gospodarski subjekt (AEO).

Stalno poklicno usposabljanje zavarovalnih posrednikov

22. oktobra 2019 je Združenje zavarovalnih posrednikov Slovenije, ki deluje v okviru GZS-Podjetniško trgovske zbornice izvedlo 5. Seminar za zavarovalne posrednike, ki je namenjen stalnemu poklicnemu usposabljanju zavarovalnih posrednikov in predstavlja priložnost za nadgrajevanje strokovnega znanja zavarovalnih posrednikov, medsebojno izmenjavo mnenj in informacij ter druženje.

Statistični podatki: trgovina in storitve

Zadnji statistični podatki iz področja trgovine in storitev.