Arhiv: Seminar »Novosti insolvenčne zakonodaje za upnike in dolžnike – novela ZFPPIPP-E«, 5. 9. 2013

GZS OBMOČNA ZBORNICA ZA SEVERNO PRIMORSKO

vabi na

SEMINAR

NOVOSTI INSOLVENČNE ZAKONODAJE ZA UPNIKE IN DOLŽNIKE – novela ZFPPIPP-E

v četrtek, 5. 9. 2013 od 12.00 do 14.00 ure

v Novi Gorici,v prostorih

OZ za severno Primorsko, Trg Edvarda Kardelja 3

Sprejeta je bila novela Zakona o finančnem poslovanju,postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (ZFPPIPP-E), ki je bistveno povečala pristojnosti upnikom in upniškim odborom. Številne določbe bodo začele učinkovati šele v jeseni 2013.

Novela daje možnost hitrejšega, cenejšega in učinkovitejšega vodenja postopkov zaradi insolventnosti, saj uvaja poenostavljeno prisilno poravnavo, možnost oprostitve plačila predujma za začetek insolvenčnega postopka, novo obliko javne dražbe premoženja, konverzijo terjatev s stvarnimi deleži, možnost razrešitve stečajnih upraviteljev ter možnost zamenjave poslovodstva družbe. Vse to z namenom, da se zagotovi boljše poplačilo upnikom ali možnost nadaljevanja poslovanja insolventnega dolžnika.

NAMEN SEMINARJA

Ne zamudite priložnosti in se pravočasno prilagodite in pripravite na spremembe, ki jih prinaša novela ZFPPIPP-E. Ne dovolite, da vas spremembe ujamejo nepripravljene. Seznanili se boste s pregledom najnovejših rešitev, ki povečujejo možnosti poplačil upnikov in dajejo upnikom več pristojnosti v insolvenčnih postopkih. Dobili boste aktualne informacije iz prve roke, neposredno od člana strokovne delovne skupine, ki je sodeloval pri spremembah insolvenčnega zakona.

ZAKAJ se udeležiti PRAV TEGA seminarja?

• spoznali boste novosti, ki jih novela prinaša predvsem za upnike,
  • prejeli boste primerjalno tabelo členov ZFPPIPP pred novelo in členov novele ZFPPIPP-E, zaradi enostavnejšega pregleda sprememb in dopolnitev,
  • prejeli boste vzorce Predloga za začetek postopka poenostavljene prisilne poravnave; Zahtevo za potrditev poenostavljene prisilne poravnave.

Komu je delavnica namenjena?

direktorjem, prokuristom, članom uprav, vodjem sektorjev, pravnikom, računovodjem, finančnikom, upnikom ter vsem, ki se v praksi srečujete z insolvenčnimi postopki.

Vsebina:

• Izhodišča novele ZFPPIPP - E
  • Opredelitev insolventnosti – nove izpodbojne domneve in njihov učinek
  • Spremembe pri terjatvah
  • Postopki mediacije v insolvenčnem postopku – procesna predpostavka
  • Povečane pristojnosti in pravice upniškega odbora
  • Poenostavljena prisilna poravnava
  • Pravila finančnega poslovanja in odgovornost poslovodstva
  • Prisilna poravnava in spremembe za upnike
  • Novosti v zvezi s stečajem
  • Spremenjena pravila za upravitelje

Igor Knez, univ. dipl. prav., namestnik direktorja Pravne službe GZS za zakonodajo s področja gospodarstva je aktivno sodeloval pri sprejemu novele ZFPPIPP-E in je član strokovne delovne skupine za pripravo zakonodaje o sistemski razdolžitvi gospodarstva pri Ministrstvu za pravosodje.

Kotizacija:

- člani GZS: 50,00 EUR + 22% DDV zaposameznega udeleženca iz podjetja, člana GZS

- 100,00 EUR+ 22% DDV za posameznega udeleženca iz podjetja, ki ni član GZS

Vsakemu nadaljnjemu udeležencu iz istega podjetja, se prizna -15 % popust na del kotizacije za izvedbo seminarja.

Kotizacijo je treba vplačati pred udeležbo na seminarju na TRR NLB d.d. 02924-0017841495, sklic na št. 3080, najpozneje do 2. septembra 2013.

Informacije:

GZS OZ za Severno Primorsko, Telefon: 05/330 60 30

Prijave in odjave:

-po pošti:GZS Območna zbornica za Severno Primorsko, Trg Edvarda Kardelja 3, 5000 Nova Gorica

-po faksu: 05/330 60 31

-po elektronski pošti: nevenka.volk@gzs.si

-z elektronsko prijavnico na naši spletni strani.

Minimalno število za izvedbo usposabljanja je 10 udeležencev. Prijave zbiramo do vključno 2. septembra 2013.

Skrajni rok za morebitno pisno odpoved je 2. september 2013 do 12.00 ure. V nasprotnem primeru kotizacijo zaračunamo v celoti.

Vljudno vabljeni!

Pripeti dokumenti