Arhiv: Razmišljate o Kaliforniji? Vstop in poslovne priložnosti na zahodu ZDA_5. april 2022

Razmišljate o Kaliforniji?

Vstop in poslovne priložnosti na zahodu ZDA

Spletni dogodek preko platforme Zoom, torek 5. april 2022 ob 16.00 (GMT+1)

10.00 (UTC-6) in ob 7.00 (PST)

Kako odpreti podjetje ali predstavništvo v Kaliforniji? Kakšna je gospodarska situacija na Zahodu ZDA in kje so priložnosti za tuja podjetja? Pomoč start-upom.

O tem in še marsičem drugem bo tekla beseda na spletnem poslovnem dogodku, ki ga organizirata Gospodarska zbornica Slovenije in Javna agencija Republike Slovenije za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije (SPIRIT) v sodelovanju z g. Juretom Bratkičem - ustanoviteljem podjetja BreakThrough in ustanovitvenim članom neprofitne organizacije Združenje Slovencev v Kaliforniji.

“Nenehno razmišljanje, rojevanje idej, učenje novih stvari, raziskovanje, aktivna udeležba v nešteto projektih, hobijih…”, ki opisuje delo in dejavnosti g. Bratkiča, ki že več kot 20 let živi in dela v ZDA.

Poleg g. Bratkiča bodo na poslovnem dogodku sodelovali tudi drugi strokovnjaki, ki bodo predstavili posamezna področja na temo poslovanja z ZDA, odgovarjali pa bodo tudi na vprašanja udeležencev.

Predviden program dogodka:

Uvodna pozdravna nagovora

Nj. Eks. ga. Jamie Lindler Harpootlian , veleposlanice ZDA v Sloveniji (TBC)

Nj. Eks. g. Tone Kajzer veleposlanik RS v ZDA (TBC)

Kratka predstavitev govornikov , g. Jure Bratkič, ustanovitelj in lastnik podjetja BreakThrough

ga. Urška Magajne iz privatne odvetniške pisarne Much Shelist iz Čikaga

g. Arie Shen podjetnik, član nadzornih odborov in mednarodni svetovalec podjetjem

g. Jim Mayfield, Gospodarska zbornica Kalifornije

Ustanovitev podjetja in osnovna lokalna zakonodaja, ga. Urška Magajne, odvetniška pisarna Much Shelist (www.muchlaw.com) , Čikago Illinois

·         Kako se znajti v ameriškem pravnem sistemu (zvezna in lokalna zakonodaja)

·         Ustanovitev podjetja in različni tipi podjetij

·         Posebnosti poslovanja v Kaliforniji (in primerjava z drugimi zveznimi državami)

Kje in kako začeti v Kaliforniji? g. Jim Mayfield, Gospodarska zbornica Kalifornije

·         Pregled post COVID stanja v Kaliforniji

·         Lokalne vzpodbude in pomoči za tuja podjetja

·         Pomoč start-upom

·         Kako dobiti lokalnega partnerja/investitorja

Katere slovenske gospodarska panoge bi lahko uspešno poslovale v ZDA

·         g. Arie Shen (njegove izkušnje s tujimi podjetji in vzporednice s slovenskim trgom)

·         ga. Urška Magajne (izkušnje v Kaliforniji in trendi pri mednarodnem poslovanju)

·         g. Jure Bratkic, ( slovenska podjetja v Kaliforniji, izkušnje, problemi in rešitve)

·         g. Jim Mayfield, vloga in pomoč lokalne GZ tujcem pri poslovanju s Kalifornijo

Vprašanja in odgovori

Zaključek

Udeležba na dogodku, ki bo potekal v angleškem jeziku je brezplačna, vaše prijave sprejemamo do petka 1. aprila 2022 preko elektronske prijavnice.

ODJAVA: odjave brez finančnih posledic sprejemamo pisno na marko.jare@gzs.si do ponedeljka, 4. aprila 2022 do 12. ure. Po tem roku vam organizator za neudeležbo zaračuna 50,00 EUR / udeleženca režijskih stroškov.