Arhiv: Razpis za nagrado Evropskega gospodarskega in socialnega odbora, namenjeno pobudam v boju proti covid-19

Evropski gospodarski in socialni odbor (EGSO) iz Bruslja organizira posebno nagrado Civilna družba proti covid-19. V okviru akcije bodo nagradili neprofitne pobude posameznih državljanov, organizacij civilne družbe ali zasebnih podjetij, katerih cilj je spopadanje s krizo pandemije covid-19 in njenimi številnimi posledicami.

Vse prijave, tudi tiste, ki jih oddajo pridobitna podjetja, se morajo nanašati izključno na nepridobitne pobude, delež financiranja z javnimi sredstvi pa ne sme preseči 50 %. Pobude morajo biti neposredno povezane s covid-19, posebej z bojem proti virusu ali zajezitvijo njegovih posledic.