Arhiv: Poslovne priložnosti v Vietnamu

Poslovne priložnosti v Vietnamu

2. marec 2021

Vljudno vas vabimo, da se udeležite spletnega seminarja »Poslovne priložnosti v Vietnamu«, ki bo potekal 2. marca 2021, od 09.30 do 10.30 ure in v okviru katerega bodo slovenskim podjetjem predstavljene sledeče tematike:

•   Učinki in poslovne priložnosti, ki jih prostotrgovinski in investicijski sporazum EU z Vietnamom prinaša s postopno odpravo skorajda vseh carin ter boljšim dostopom do trga bančnih, pomorskih, transportnih in drugih storitev.

•   Primer dobre poslovne prakse uspešnega slovenskega podjetja, ki ima med drugimi azijskimi gospodarskimi središči svoje predstavništvo tudi v Ho Ši Minhu in tam prisotnim mednarodnim podjetjem že dobro desetletje zagotavlja celostne telekomunikacijske storitve.

Dogodek organizira Gospodarska zbornica Slovenije, v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo, SPIRIT Slovenija, javno agencijo ter Veleposlaništvom Vietnama z Dunaja, Agencijo za promocijo trgovine Ministrstva za industrijo in trgovino Vietnama.

Komu je udeležba na dogodku namenjena?

K udeležbi vabljeni predstavniki slovenskih podjetij, ki načrtujete širitev poslovanja na vietnamski trg ali pa se na obravnavani trg nameravate podati prvič.

Okvirni program seminarja

Uvodne besede organizatorjev in pozdravni nagovori

Sonja ŠMUC, generalna direktorica, Gospodarska zbornica Slovenije

Nj. Eksc. LE Dung, veleposlanik, Veleposlaništvo Vietnama z Dunaja

Prednosti prostotrgovinskega in investicijskega sporazuma EU z Vietnamom

VU Ba Phu, generalni direktor, VIETRADE, Ministry of Industry and Trade

Potencial gospdoarskega sodelovanja Slovenije z Vietnamom

Dr. Tomaž KOSTANJEVEC, v.d. direktorja, SPIRIT Slovenija, javna agencija

Predstavitev dobre poslovne prakse slovenskega podjetja

Andrej BOŠTJANČIČ, direktor, SoftNET

Vprašanja in odgovori

Moderatorja

Nataša Turk, namestnica direktorja, Center za mednarodno sodelovanje, GZS

Nguyen Thuy, namestnica direktorja, Export Promotion Center, VIETRADE

Dogodek bo potekal v angleščini, za del dogodka je predvideno prevajanje v vietnamski jezik.

B2B srečanja in skupinska virtualna predstavitev

Za slovenske proizvajalce naprav, opreme in ponudnike storitev avtomatizacije proizvodnih linij in procesov, logistike za prehrambeno in tekstilno industrijo vabimo k skupinski virtualni predstavitvi proizvodov in rešitev vietnamskim sogovornikom ter udeležbi na B2B srečanjih. Podrobnosti so objavljene tukaj.

Udeležba

Udeležba na dogodku je brezplačna, potrebna je predhodna prijava. Udeležbo na dogodku potrdite preko spletne prijavniceUdeleženci bodo dan pred dogodkom prejeli povezavo do spletnega seminarja.

GZS, Nataša Turk, T: 01/58 98 152, E: natasa.turk@gzs.si.

Obrazec za prijavo