Arhiv: Priložnosti za slovensko agroživilstvo na trgih Zaliva

Seminar

Priložnosti za slovensko agroživilstvo na trgih Zaliva

Ljubljana, 29. november 2021

12.00 - 14.15, GZS, Dvorana A

Zalivske države (GCC) Bahrajn, Kuvajt, Oman, Katar, Savdska Arabija in Združeni arabski emirati predstavljajo pomembno regijo s trgovinskega in naložbenega vidika za države Evropske unije.  EU je bila največja trgovinska partnerica GCC v letu 2020 (17,8 % uvoza), hkrati pa Zalivske države predstavljajo Evropski uniji šesto najpomembnejšo izvozno destinacijo.

Z željo, da bi podrobneje predstavili priložnosti, potrebe in posebnosti poslovanja v okviru Zalivskih trgov na področju agroživilske panoge, vas vabimo na seminar, ki bo potekal 29. novembra 2021 od 12. ure naprej na Gospodarski zbornici Slovenije v Ljubljani (Dimičeva 13, Dvorana A, 1. nadstropje).

Domači in tuji strokovnjaki bodo predstavili svoje znanje in izkušnje, s poudarkom na zahtevah in pravilih, ki jih je potrebno upoštevati pri poslovanju s temi trgi.

Seminar bo hkrati tudi pripravljalni sestanek za udeležence v delegaciji EXPO Dubaj – Prehrana in kmetijstvo, ki bo obiskala svetovno razstavo v mesecu februarju naslednje leto. Več informacij o delegaciji najdete TUKAJ

Program  seminarja:

12.00 – 12.05

Pozdravna nagovora

Dr. Tatjana Zagorc, direktorica, Zbornica kmetijskih in živilskih podjetij, GZS Director

Mateja Jarc, vodja, Sektor za promocijo internacionalizacije, SPIRIT Slovenija – javna agencija, Ministrstvo za ekonomski razvoj in tehnologijo.

12.05 – 12.15

Nagovor veleposlanika Republike Slovenije v ZAE(virtualno)

Nj. eksc. Oto Pungartnik,veleposlanik, Veleposlaništvo RS v ZAE, Abu Dhabi

12.15 – 12.45

Poslovne priložnosti za slovensko agroživilstvo na trgih Zaliva

Primer podjetja Podravka Gulf FZE & IFFCO CE

Nermin Salman, generalni direktor, IFFCO CE in nekdanji izvršni direktor Podravke Gulf FZE

12.45 – 13.00

Razprava o primeru

13.00 – 13.15

Dubai Food and Beverage Market – Trade Opportunities & Business Trends in Dubai Food & Beverage Market

Import Regulations & Procedures for Exporting F&B to Dubai.

Dr. Nizami Imamverdiyev, ekonomski raziskovalec, Oddelek za ekonomske raziskave, Dubajska trgovinska in industrijska zbornica

13.15 – 13.25

Poslovna kultura in bonton v ZAE

Sonja Lavrenčič, direktorica poslovnih storitev, Prexisa FZE

13.25 – 13.35

Slovenska delegacija s področja prehrane na #EXPO2020 Dubaj

Nataša Turk, MBA, namestnica direktorja, Center za mednarodno poslovanje, GZS

13.35 – 13.45

Q&A, zaključek

13.45 – 14.15

Poslovno mreženje

JEZIK: seminar bo potekal v slovenskem in angleškem jeziku brez prevajanja

PRIJAVEPrijave na dogodek sprejemamo do vključno 18. novembra 2021 preko spodnje elektronske prijavnice

ODJAVEOdjave sprejemamo pisno na elektronski naslov vanja.bele@gzs.si, najkasneje do 26. novembra 2021 do 10. ure. Po tem roku vam GZS zaračuna 50 evrov na udeleženca kot nadomestilo za stroške organizacije.

KOTIZACIJA: Udeležba na dogodku je brezplačna.

PRAVILA UDELEŽBE na fizičnih dogodkih GZS: preverjanje PCT potrdil in obvezna uporaba mask.

Več informacij: Vanja Bele, vanja.bele@gzs.si01 5898 113