Arhiv: Poziv GZS za podaj predlogov: Zakon o izvršbi in zavarovanju. Rok: 22. avgust 2022

Spoštovani člani GZS SPGZ,

obveščamo vas, da so na Ministrstvu za pravosodje pristopili k pripravi gradiv za spremembe in dopolnitve Zakona o izvršbi in zavarovanju (UL RS, št. 3/07, s spremembami, v nadaljevanju: ZIZ). Ustavno sodišče Republike Slovenije je namreč z odločbo št. U-I-189/21 z dne 26. 5. 2022 ugotovilo neskladje z Ustavo tretjega odstavka 65. člena Zakona o izvršbi in zavarovanju, kolikor se nanaša na izvršbo na premičnine, z odločbo št. U-I-179/21 z dne 26. 5. 2022 pa je Ustavno sodišče razveljavilo drugi stavek tretjega odstavka 169. člena ZIZ.

Z namenom, da se v pripravo gradiva že v zgodnji fazi vključi tudi stališče članov GZS in pridobi tudi dodatne predloge, vas prosimo za posredovanje predlogov za spremembe ZIZ in sicer tako v zvezi z obema zgoraj navedenima odločbama Ustavnega sodišča, kot tudi  v zvezi z izboljšanjem  varnosti izvršiteljev pri opravi neposrednih dejanj izvršbe, kot tudi na drugih področjih izvršbe in zavarovanja, za katere ocenjujete, da so spremembe ureditve potrebne.

Vaše predloge pričakujemo do ponedeljka, dne 22. avgusta 2022 na e-naslov: pravnasluzba@gzs.si.

EKIPA GZS SPGZ