Arhiv: Vabilo na posvet o problematiki odpiranja TRR v Sloveniji za pravne in fizične osebe iz EU

Spoštovani,

v imenu Gospodarske zbornice Slovenije, Severno Primorske gospodarske zbornice, Nova Gorica in Primorske gospodarske zbornice vljudno vabimo k udeležbi na posvetu o problematiki odpiranja TRR v Sloveniji za pravne in fizične osebe iz EU, ki bo potekal v sredo, 19. 4. 2023 na GZS (Dimičeva 13, 1504 Ljubljana), v dvorani B, in sicer med 10:00 in 12:00.

Na regijskih gospodarskih zbornicah, predvsem na zahodni meji z Italijo,  že dalj časa opozarjamo na izjemno zaostrene, predvsem pa nejasne pogoje za odpiranje TRR za tuje subjekte, tako fizične kot pravne osebe, v Sloveniji. Navedene izzive je po naši oceni mogoče nasloviti, zato vas vabimo na sestanek, kjer želimo soočiti poglede, ki jih zaznavajo svetovalna in računovodska podjetja na Primorskem in stališča prisotnih državnih organov in Združenja bank Slovenije. Cilj sestanka je osvetlitev težav in iskanje morebitnih rešitev za izboljšave trenutne situacije.

Vabljeni!

Ekipa GZS SPGZ