Arhiv: Odziv GZS na medijsko poročanje glede izplačila dividend v družbi SIJ d. d.

Odziv GZS na medijsko poročanje glede izplačila dividend v družbi SIJ d. d.

Tematika, ki je v teh dneh preplavila medije, se je posredno dotaknila tudi naše organizacije - Gospodarske zbornice Slovenije, ki ima več kot 172-letno tradicijo. Pojasnjujemo, da je bila vloga GZS vseskozi, tudi v času energetske krize, podrejena našemu poslanstvu - zastopanju interesov gospodarstva oziroma naših članov.

Predstavniki zbornice smo, vključno s predsednikom GZS, odločevalce opozarjali na težave podjetij, na nekonkurenčne pogoje velikih in energetsko intenzivnih podjetij in na alarmantne cene energentov, ki so v Sloveniji bistveno višje kot na konkurenčnih trgih. To steod nas pričakovali in zahtevali naši člani, ki steo tej zahtevi razpravljali tudi na organih zbornice. Nenazadnje smo enake zahteve naslavljali tudi skupaj z drugimi delodajalskimi združenji in gospodarskimi organizacijami.