Arhiv: Anketa EU o ovirah na notranjem trgu EU- rok za sodelovanje 15.11.2023

Anketa EU o ovirah na notranjem trgu EU- rok za sodelovanje 15.11.2023- rok za sodelovanje 15.11.2023 Severno Primorska gospodarska zbornica, Nova Gorica

Anketa EU o ovirah na notranjem trgu EU- rok za sodelovanje 15.11.2023

Spoštovane članice, spoštovani člani,

obveščamo vas, da je evropsko združenje zbornic Eurochambres, katerega članica je tudi GZS,  pripravilo anketo na EU ravni o ovirah in rešitvah enotnega trga, s katero želi pridobiti mnenja evropskih podjetij o tem, kaj vpliva na njihove vsakodnevne dejavnosti. Anketa je namenjena vsem podjetjem, ki lahko podajo svoje stališče glede ovir, ki onemogočajo prosto izvajanje pravic, ki jih omogoča enotni evropski trg, in sicer:

• Ovire, ki se nanašajo na promocijo, oglaševanje, določanje cen;
  • Ovire glede pridobivanja ustreznih dovoljenj pred začetkom poslovanja;
  • Neupravičena testiranja oziroma certificiranje;
  • Dodatne finančne obremenitve glede čezmejnega poslovanja;
  • Neutemeljene omejitve povezane z varnostjo in zdravjem;
  • Zapletenost postopkov, ki se nanašajo na registracijo blagovnih znamk, zaščite intelektualne lastnine, zaščite avtorskih pravic ter inovacij;
  • Težave zaradi uporabe jezika.

Rok za odgovor na anketo je 15. november, rezultati pa bodo vključeni v poročilo, ki bo poslano Evropski komisiji in ustreznim zakonodajalcem v začetku leta 2024.

Glede na to, da bodo rezultati tudi pokazatelj, kakšna je slovenska zakonodaja v luči zagotavljanja konkurenčnosti slovenskih podjetij v primerjavi z ostalimi na območju EU vas vabimo, da na anketo neposredno odgovorite.

S spoštovanjem,

Ekipa GZS SPGZ