Izšla je marčevska številka revije Glas gospodarstva

Svetovni projekti na področju BigScience imajo tudi slovenski pridih. Z Rokom Šabjanom, soustanoviteljem podjetja Cosylab, smo se med drugim pogovarjalio priložnostih za slovenska visokotehnološka podjetja. Marčevski Glas gospodarstva prinaša veliko uporabnih informacij, nasvetnih člankov in aktualnih vsebin, med drugim o učinkih načrtovane reforme obračunavanja omrežnin za podjetja. Na pragu pomladi in nove turistične sezone izpostavljamo turistično-gostinsko panogo. O njenih ključnih izzivih je tekla beseda v pogovoru s Fedjo Pobegajlom, direktorjem Turistično gostinske zbornice Slovenije. Potepali smo se po Savinjsko-šaleški regiji in v pogovoru z Rokom Plankljem, direktorjem Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice, preverili, kako zbornica prispeva h krepitvi gospodarstva v regiji, kako so podjetja našla odgovore na izzive, ki sta jih prinesli energetska kriza in vodna ujma ter o razvojnih vidikih regije. Vabljeni k branju tudi na spletu!