Seminar: Širitev mednarodnih obzorij – poslovne priložnosti v Kanadi na področju krožnega gospodarstva in čistih tehnologij

VABILO

Seminar: Širitev mednarodnih obzorij – poslovne priložnosti v Kanadi na področju krožnega gospodarstva in čistih tehnologij

Ustvarjanje krožnega gospodarstva je zagotovo poslovna priložnost našega časa.

Gospodarstvo osnovano na najemu, vzdrževanju ter popravilu potrošnih izdelkov in opreme, predvsem pa  upoštevanju socialne in družbene odgovornosti posameznikov in družbe kot celote, krepi lokalna gospodarstva in ustvarja še več delovnih mest v primerjavi s tradicionalnim linearnim ekonomskim pristopom. Nekateri znanstveniki ocenjujejo, da je način življenja , kot ga živimo sedaj, že izrabil okoli dve tretjini energetskih in surovinskih virov, ki nam jih lahko zagotavlja naš planet Zemlja, hkrati pa ustvarjamo preveč enormne količine odpadkov. Tudi zato prehod na krožno gospodarstvo na splošno velja za pravilno usmeritev v naših poslovnih in osebnih odločitvah in ustvarjanju.

Kaj se na tem področju dogaja v Kanadi, katera so področja, programi pa tudi finančne vzpodbude na katerih bi lahko sodelovala slovenska in kanadska podjetja bo tekla beseda na poslovnem dogodku, ki bo pod naslovom

potekal v torek 14. maja 2024 od 15.00 ure naprej na Gospodarski zbornici Slovenije, v dvorani C v prvem nadstropju. Dogodek organizira Kanadsko slovenska gospodarska zbornica v sodelovanju z Gospodarsko zbornico Slovenije in Veleposlaništvom RS iz Ottawe.

·       Osrednji govornik na dogodku bo g. José Canjura, vodja skupine za aktivnosti na področju nizkoogljičnega in krožnega gospodarstva iz LCBA (Low Carbon Business Action and Circular Economy), ki bo predstavil možnosti za sodelovanje slovenskih podjetij na področju čistih tehnologij in krožnega gospodarstva v okviru projektov, ki potekajo med EU in Kanado.

-       g. Francis Uy, odpravnik poslov Veleposlaništva Kanade na Madžarskem

-        g. Simon Pribac, strokovni sodelavec za ekonomsko področje Veleposlaništva RS v Ottawi ter

-        ga. Sonya Rosenwirth, direktorica Kanadsko slovenske gospodarske zbornice (KSGZ)

·Pozdravni nagovor

·Uvodni nagovor

·Pregled gospodarsko trgovinskega sodelovanja med Kanado in Slovenijo

·Vpliv sporazuma CETA na poslovanje slovenskih podjetij

·Kje so priložnosti za slovenska podjetja?

g. José Canjura, LCBAOttawa (preko ZOOMa)

·Projekti EU – KANADA na področjih krožnega gospodarstva in čistih tehnologij

·Priložnosti za slovenska podjetja

g. Simon Pribac,VP RS Ottawa

·Pregled gospodarskega stanja v Kanadi

·Priložnosti za sodelovanje s Slovenijo

·Viri informacij

Zaključek dogodka

Dogodek bo potekal v slovenskem in angleškem jeziku, nekateri govorniki se bodo s svojimi prispevki vključili preko online povezave. Udeležba na dogodku je brezplačna, potrebno pa se je prijaviti preko elektronske prijavnice. Vašo prijavo pričakujemo najkasneje do petka 12. maja do 13.00 ure.

Dodatne informacije lahko pridobite prek e-pošte: marko.jare@gzs.si ali sonya@canslo.com.

Poslovni dogodek je sofinanciran s strani Javne agencije Republike Slovenije za spodbujanje investicij, podjetništva in internacionalizacije SPIRIT ter Ministrstva za gospodarstvo, turizem in šport.

· Pozdravni nagovor

· Uvodni nagovor

· Pregled gospodarsko trgovinskega sodelovanja med Kanado in Slovenijo

· Vpliv sporazuma CETA na poslovanje slovenskih podjetij

· Kje so priložnosti za slovenska podjetja?

g. José Canjura, LCBA Ottawa (preko ZOOMa)

· Projekti EU – KANADA na področjih krožnega gospodarstva in čistih tehnologij

· Priložnosti za slovenska podjetja

g. Simon Pribac, VP RS Ottawa

· Pregled gospodarskega stanja v Kanadi

· Priložnosti za sodelovanje s Slovenijo

· Viri informacij

· Pozdravni nagovor

· Uvodni nagovor

· Pregled gospodarsko trgovinskega sodelovanja med Kanado in Slovenijo

· Vpliv sporazuma CETA na poslovanje slovenskih podjetij

· Kje so priložnosti za slovenska podjetja?

g. José Canjura, LCBA Ottawa (preko ZOOMa)

· Projekti EU – KANADA na področjih krožnega gospodarstva in čistih tehnologij

· Priložnosti za slovenska podjetja