Arhiv: SEMINAR »Davčni vidik opravljanja storitev v Nemčiji«, petek, 21.10.2016 ob 9.00 uri na OOZ Ajdovščina

Območna obrtno-podjetniška zbornica Ajdovščina v sodelovanju s Slovensko-nemško gospodarsko zbornico organizirata in vabita tudi člane GZS OZ za severno Primorsko na seminar

DAVČNI VIDIKI IZVAJANJA STORITEV SLOVENSKIH PODJETIJ V NEMČIJI

petek, 21. OKTOBRA 2016 ob 9.00 uri na OOZ Ajdovščina

V zadnjem času opažamo rastoč trend slovenskih storitvenih podjetij v panogah gradbeništva, strojnih in elektro instalacij, ki se na projekte odpravijo v Nemčijo. Podjetja v želji po boljšem plačilu pred podpisom pogodbe pogosto pozabijo na urejanje dokumentacije in višje stroške dela. Tovrstne nevšečnosti lahko pripeljejo tudi do poslovanja z izgubo.

Na Slovensko-nemški gospodarski zbornici skrbijo za obveščanje podjetij o nevarnostih in ovirah. S serijo predavanj želimo informirati podjetja na kaj morajo podjetja paziti še preden podpišejo pogodbo in napotijo delavce.

Poudarki seminarja:

• registracija za namene DDV
  • prijava delavcev in obvezni prispevki v gradbeništvu
  • obračun nemške dohodnine
  • potrdilo za oprostitev gradbenega davka
  • prijava dejavnosti na nemški obrtni zbornici
  • ustanovitev poslovne enote v Nemčiji

Po seminarju bodo imela podjetja možnost individualnega pogovora.

Predavatelj: Jernej Dvoršak – sodelavec Slovensko-nemške gospodarske zbornice

Cena seminarja: 30€ + DDV za člane GZS OZ za severno Primorsko  in 50€ + DDV za ostale.

Prijave sprejemajo na 05 36 44 900 ali na naslovu: marko.rondic@ozs.si

Vabljeni!