Arhiv: Seminar: Mehika – dežela priložnosti

V sklopu priprav na obisk predstavnikov slovenskega gospodarstva v Mehiki v začetku meseca maja Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju z Javno agencijo za spodbujanje podjetništva, inovativnosti, razvoja, investicij in turizma (SPIRIT), Veleposlaništvom in konzulatom Združenih mehiških držav, Mehiško trgovinsko in investicijsko agencijo Promexico iz Frankfurta organizira seminar.

Seminar o poslovnih priložnostih bo v torek, 24. marca 2015, ob 10. uri na Gospodarski zbornici Slovenije, Dimičeva ul. 13 v Ljubljani, Poslovna oaza, 7. nadstropje.

PROGRAM:

9.30 – 10.00  Registracija udeležencev seminarja

10.00 – 10.15

Pozdravna nagovora
Mag. Samo Hribar Milič, predsednik GZS
Marko Voljč, častni konzul, Konzulat Združenih mehiških držav
10.15 – 10.35
Predstavitev mehiškega gospodarskega položaja
Diego Cándano Laris, Prvi sekretar, Veleposlaništvo Združenih mehiških držav, Dunaj
10.35 – 11.00
Možnosti sodelovanja z Mehiko v okviru nekaterih gospodarskih panog, pomoč in vloga agencije PROMEXICO pri odpiranju podjetja v Mehiki
María Fernanda Alvarez Padilla, namestnica komisarke za trgovino in investicije, predstavništvo PROMEXICO, Frankfurt

11.00 – 11.50
Izkušnje slovenskih podjetij pri poslovanju z Mehiko
TBP – Tovarna bovdenov in plastike d. d. - Lenart
Peter Potočnik, direktor komerciale

KOLEKTOR GROUP d. o. o. - Idrija
Mag. Valter Leban – član uprave
Stojan Petrič – predsednik sosveta Kolektor Group

11.50 – 12.00
Vprašanja in odgovori
12.00 – 13.00
Pogostitev in druženje

Del programa bo potekal v angleškem jeziku, brez prevajanja. Udeležba na dogodku je brezplačna.

Na poslovni dogodek se lahko prijavite preko spodnje elektronske prijavnice, in sicer do ponedeljka, 23. marca 2015, do 12. ure.
Dodatne informacije: Marko Jare, Center za mednarodno poslovanje, GZS. Tel: 01 5898 158, e-pošta: marko.jare@gzs.si.

Vljudno vabljeni!

Obrazec za prijavo