Arhiv: Severno makedonska delegacija na GZS

Prek 80 gospodarstvenikov se je udeležilo poslovnega foruma, ki ga je GZS organizirala v sodelovanju z Javno agencijo SPIRIT in Ministrstvom za zunanje zadeve RS ob priložnosti obiska predsednika vlade Republike Severne Makedonije Zorana Zaeva z gospodarsko delegacijo v Sloveniji. Udeležence sta nagovorila predsednika vlad Zoran Zaev in Marjan Šarec, ki sta se vpisala tudi v Knjigo častnih gostov GZS.

Arhiv: Predstavili smo poslovne priložnosti Poljske

Z željo, da bi podrobneje predstavili nekatere priložnosti ter načrtovane dogodke v okviru slovensko poljskega gospodarskega sodelovanja v letošnjem letu so Gospodarska zbornica Slovenije, Veleposlaništvo Republike Poljske, Društvo in poslovni klub Triglav Rysy ter javna agencija SPIRIT skupaj organizirali posvet, ki je potekal na Gospodarski zbornici Slovenije.

Arhiv: »Če uspeš prodreti v Indijo, lahko prodajaš kjerkoli«

Z namenom predstavitve uspešnih poslovnih praks slovenskih podjetij v Indiji smo na Gospodarski zbornici Slovenije, v sodelovanju s člani skupine Slovensko-indijski poslovni svet ter Veleposlaništvom Indije, 16. maja 2019 organizirali delavnico Indija mango festival.

EXPEDIRE projektna ekipa je izvedla tržno raziskavo

Raziskava podrobno analizira predvsem izvozne dejavnosti, prisotnost na tujih trgih in izvozne načrte MSP, vključenih v projekt EXPEDIRE, poleg tega pa ugotavlja potrebe podjetij glede podpore pri izvozu in izmenjave znanja na področju izvoza za krepitev njihove prisotnosti na področju izvoza.

Arhiv: Srečanje z gostoma iz Uzbekistana

V četrtek, 9. maja 2019, smo se na GZS srečali s predstavniki Ministrstva za zunanje zadeve Uzbekistana ter uzbekistanske gospodarske zbornice.

Arhiv: Prejeli smo poslovna povpraševanja iz Uzbekistana

V preteklih dneh smo prejeli 6 novih poslovnih povpraševanj iz Uzbekistana.