Arhiv: Anketa: Poslovanje evropskih podjetij z Japonsko

Z željo, da bi evropskim podjetjem, ki poslujejo z Japonsko, ponudili dodatno podporo, da bi odpravili morebitne probleme in težave pri poslovanju, hkrati pa preverili učinke in priložnosti, ki jih EPA sporazum lahko prispeva pri poslovanju evropskih podjetij z Japonsko, se je predstavništvo Evropske unije na Japonskem odločilo, da izvede anketo med podjetji in ostalimi deležniki, ki so vpeti v gospodarsko trgovinske odnose z Japonsko.

Arhiv: Indija prodira naprej

Na Gospodarski zbornici Slovenije smo v sodelovanju z Veleposlaništvom Indije, 5. marca 2020 organizirali seminar »Indija prodira naprej. Priložnosti za slovenska podjetja«.

Arhiv: Začetek tesnejšega sodelovanja z Nevado

Ameriška zvezna država Nevada in Slovenija sta danes postavili temelje za bodoče tesnejše sodelovanje gospodarstev obeh držav. Nevada, ki je s svojimi 3 milijoni prebivalcev primerljiva s Slovenijo, se načrtno usmerja in odpira za skupno sodelovanje z državami Centralne Evrope.