Arhiv: Srečanje slovenskih in ukrajinskih podjetij na daljavo

V četrtek, 28. januarja 2016 je na GZS potekalo prvo srečanje slovenskih in ukrajinskih podjetij na daljavo. Srečanje je odprl veleposlanik Ukrajine v Sloveniji, Nj. Eksc. Mykhailo F. Brodovych,, ki je pozdravil navzoča podjetja na zbornici ter sogovornike na ukrajinski strani – predstavnike Ukrajinske gospodarske zbornice in poslovneže.

Trinajst vnaprej dogovorjenih individualnih sestankov, ki so jih izvedli poslovneži iz osmih ukrajinskih in petih slovenskih podjetij, je bil prvi rezultat tovrstnega mreženja, ki brez stroškov potovanja v Ukrajino omogoča prvi stik zainteresiranim podjetjem.

Mreženje je bilo organizirano kot uvod v slovensko  - ukrajinski poslovni forum, ki sledi v pomladnih mesecih.