Obisk gospodarstvenikov iz Samarske regije

Delegacija iz Samarske regije na GZS

Ljubljana, 24. april 2019 – Prek 50 gospodarstvenikov se je udeležilo današnjega rusko-slovenskega srečanja ob priložnosti obiska gubernatorja Samarske regije iz Rusije Dmitrija Igorevitcha Azarova z gospodarsko delegacijo v Sloveniji. Dogodek je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije.

Generalna direktorica GZS Sonja Šmuc je uvodoma povedala, da je Slovenija z Rusko federacijo v lanskem letu naredila za 1,150 mrd evrov prometa. Ni pa še dosežen rekord iz leta 2013 (1,5 mrd evrov). Računa, da z dobrim poslovanjem in sodelovanjem v letu do leta in pol spet dosežemo to vrednost. 45 % sedanjega sodelovanja predstavlja farmacija. Sledijo telekomunikacije, inženiring, bela tehnika in barvila. Želimo intenzivirati sodelovanje tudi na drugih področjih, kot so kmetijska in živilska industrija, IT, hladilna tehnika. Danes je GZS z Gospodarsko zbornico Samarske regije podpisala sporazum o sodelovanju, ki bo po prepričanju Šmuceve osnova za še bolj aktivno sodelovanje med gospodarstvoma Slovenije in samarske regije.