Arhiv: Srečanje z gostoma iz Uzbekistana

V četrtek, 9. maja 2019, smo se na GZS srečali s predstavniki Ministrstva za zunanje zadeve Uzbekistana ter uzbekistanske gospodarske zbornice.

V uvodnem delu dogodka je ga. Feruza Makhmudova iz uzbekistanskega zunanjega ministrstva predstavila odnose med Slovenijo in Uzbekistanom, kjer je Slovenijo izpostavila kot pomembnega partnerja znotraj EU. Državi imata aktiven politični in gospodarski dialog, sicer pa so glavne gospodarske partnerice Uzbekistana, Rusija, Kitajska in Kazahstan.

V nadaljevanju je g. Oleg Rijichenko, predstavnik Gospodarske zbornice Uzbekistana, predstavil njeno delovanje ter poslovanje med država, ter izpostavil ključne poslovne priložnosti za slovenska podjetja v Uzbekistanu.

Kratkim predstavitvam okoli dvajsetih udeleženih predstavnikov slovenskih podjetij in institucij je sledilo mreženje in predstavitev poslovnih praks podjetij, ki že poslujejo na trgu Uzbekistana.