Krepitev internacionalizacije je strateška nujnost

28.11.2019, Gospodarska zbornica Slovenije

Na Gospodarski zbornici Slovenije je 28. novembra 2019 potekala okrogla miza Krepitev internacionalizacije je strateška nujnost v organizaciji Francosko-slovenskega poslovnega kluba, Gospodarske zbornice Slovenije, javne agencije SPIRIT Slovenija in Veleposlaništva Francije v Sloveniji. Srečanje, ki se ga udeležilo 60 predstavnikov podjetij in inštitucij, je vodil Igor. E. Bergant.

Udeležence je uvodoma pozdravil Leon Lozar, predsednik Francosko-slovenskega poslovnega kluba in generalni direktor družbe Aquasystems. V nagovoru je izpostavil odvisnost slovenskega gospodarstva od izvoza in s tem povezan pomen internacionalizacije. Udeležence okrogle mize je povabil, da podajo svoj pogled na vprašanja kako zagotoviti konkurenčnost Slovenije, kako planirati dobičkonosnost, kako ostati relevanten partner in igralec v regiji ali globalno. Potrebno je pospešiti rast dodane vrednosti, produktivnosti, energetski prehod in izboljšati tehnološko strukturo slovenskega gospodarstva. Danes stojimo pred izzivom kako iz majhnega leva odrasti v mladostnega leoparda.