Arhiv: Z 8. februarjem 2021 nove spremembe glede vstopa v Švico

Veleposlaništvo Švice v Ljubljani sporoča:

8. februarja 2021 bo veljavno pravilo o karanteni za vstope v Švico prilagojeno na naslednji način:

Če vstopite v Švico po tem, ko ste se v zadnjih 10 dneh zadrževali na območju z večjim tveganjem za okužbo z virusom COVID-19 (na primer v Sloveniji), je potrebno ob vstopu v Švico

predložiti dokazilo o negativnem PCR testu, ki ni starejše od 72 ur

- nemudoma po vstopu opraviti 10-dnevno karanteno in v dveh dneh (elektronsko ali po telefonu) prijaviti svoj prihod pristojnemu kantonalnemu organu

po novih pravilih lahko oseba zapusti karanteno po 7. dneh, če ima po tem času negativen rezultat hitrega antigenskega testa ali PCR testa (molekularno biološka analiza) Če je rezultat testa pozitiven, se mora oseba takoj spet izolirati.

- vse osebe, ki prihajajo z letalom, tudi iz države, za katero se ne šteje, da predstavlja visoko tveganje, morajo pred vkrcanjem na letalo pokazati negativni rezultat testa PCR.

Izjeme od obveznosti karantene in testiranja (ne pa tudi od obveznosti poročanja) so:

- tranzitni potniki

- prevozniki

- zdravstveni delavci

Poslovni potniki, ki potujejo z razlogom, ki ga ni mogoče odložiti.

- udeleženci športnih, kulturnih in strokovnih dogodkov, ki predvidevajo primerno zaščito

- ljudje, ki so preboleli COVID-19

(zavezujoče in podrobne informacije o izjemah in kontaktne podatke odgovornih kantonalnih organov najdete na spletni strani Zveznega urada za javno zdravje).

Obveznost karantene velja za prihode iz naslednjih držav ali ozemelj (od 01.02.): Andora, Brazilija, Estonija, Irska, Izrael, Latvija, Libanon, Litva, Malta, Monako, Črna gora, Kraljevina Nizozemska, Panama, Portugalska, San Marino, Švedska, Slovaška, Slovenija, Španija, Češka, Južna Afrika, Združeno kraljestvo, ZDA, Ciper.

Naslovi za poizvedbe:

Federal Office of Public Health, Communication
Infoline Coronavirus +41 58 463 00 00

Spletna stran Veleposlaništva Švice v Sloveniji:

Facebook stran Veleposlaništva: