Arhiv: Obisk vodstva GZS in regijske zbornice v družbi EKSTEL in PROMISUM

Predsednik GZS,  Tibor Šimonka in Generalna direktorica GZS, Vesna Nahtigal sta bila z vodstvom regijske zbornice v petek, 5. maja 2023 na obisku na sedežu družb Ekstel d.o.o. in Promisum d.o.o., v Ajdovščini.

Vodstvo podjetij je predstavilo  poslovne dosežke in navdihujoče načrte. Z vodstvom GZS je izmenjalo poglede in stališča glede aktualnih izzivov na področju gospodarstva.

Družba proizvaja izolacijske trakove za kabelsko industrijo, ki se vgrajujejo v srednje, visokonapetostne in ekstra-visokonapetostne energetske in podmorske kable, ter tudi v optične in druge telekomunikacijske kable. Nov poslovno - proizvodni objekt, so začeli graditi v novembru 2020 ter se vanj vselili v novembru 2021.

V podjetju poudarjajo, da je pri njihovem razvoju pomembno vlogo igrala Občina Ajdovščina in župan, Tadej Beočanin, ki so jim takoj priskočili naproti s ponudbo lokacije in tako kot vsem podjetjem v  tej coni, s subvencioniranjem vrednosti zemljišča.