Arhiv: EXPO MILANO 2015 se izteka

31. oktobra 2015 se bo po šestih mesecih zaključila svetovna razstava EXPO, ki jo je dnevno obiskalo preko 100.000 oseb. Gospodarska zbornica Slovenije je v sodelovanju s agencijo SPIRIT izkoristila bližino te izjemne razstave predvsem za iskanje novih poslovnih partnerstev za slovenska podjetja. Tako smo organizirali delegacije lesne in pohištvene ter prehrambene industrije, v oktobru pa planiramo  še štiri delegacije in posebno razstavo slovenskega designa.

• Slovenska študentska ekipa se bo 6. oktobra na evropskem tekmovanju Ecotrophelia 2015 borila za zmago s svojim inovativnim beljakovinskim napitkom Promi;
  • podjetja slovenske informacijske tehnologije bodo 7. oktobra  članom največjega italijanskega IT združenja Assinform in predstavnikom italijanske države predstavila svoje rešitve pri ePoslovanju države, državljanov in gospodarstva, eZdravju, eIzobraževanju, eDržavljanih (registri, dogodki, zavarovanja) in eBančništvu ter imela B2B sestanke;
  • Lesno-predelovalna in pohištvena industrija se bo 8. oktobra srečala z italijanskimi arhitekti in studii ter predstavila svojo ponudbo italijanskim trgovskim agentom;
  • Slovenska mlinarska in pekarska podjetja pa bodo 20. oktobra na strokovnem obisku pokrajine »hrane« - Emilie-Romagne obiskala izbrane italijanske proizvajalce testenin, strojne opreme, ogledali nove tehnološke trende ter obiskali COOPov market prihodnosti na EXPU.
  • Dodatno bomo v oktobru organizirali v središču Milana enomesečno razstavo vrhunsko oblikovanih slovenskih izdelkov, pripravili okrogli mizi na temo povezovanja oblikovanja, industrije in prodaje in se tako predstavili italijanski javnosti.

dogodek

(so)organizatorji

6. okt. ob 15,00

Slovenski paviljon