Predsednik GZS na konferenci o socialni dimenziji unije

Mag. Samo Hribar Milič, predsednik GZS, se je v četrtek v Bruslju udeležil konference z naslovom Socialna dimenzija gospodarske in monetarne unije, ki sta jo organizirala ÖGB Europabüro in AK Europa.

Širjenje in odpiranje meja znotraj je prispevalo k hitrejši gospodarski rasti celotne Evropske unije. Vendar, medtem ko sindikati opozarjajo na posledice nenadzorovane migracije delavcev, delodajalci opozarjajo na številne birokratske in prikrite ovire, ki onemogočajo prost pretok, ne le ljudi, tudi storitev. To je bilo posebej izpostavljeno na konferenci, na kateri so predstavniki sindikatov, gospodarskih zbornic in strokovnjaki ugotavljali, kako izkoristiti Evropsko unijo, predvsem enotnost velikega trga za hitrejši in bolj usklajeni izhod iz gospodarske krize.

Predsednik GZS, Samo Hribar Milič je na dogodku opozoril na pasti enotnega trga, ko na eni strani na tisoče Slovencev vsakodnevno dela v sosednjih državah, medtem ko za podjetja pri opravljanju storitev obstajajo številne birokratske ovire, ki jih postavljajo v precej nekonkurenčen položaj.