Mediji

Arhiv: GZS podpira delujoč in učinkovit ESS

Ljubljana, 13. maj 2021 - Na Gospodarski zbornici Slovenije obžalujemo novico, da se sindikalne centrale umikajo iz Ekonomsko-socialnega sveta (ESS).

Arhiv: Za novega predsednika GZS izvoljenTibor Šimonka

Ljubljana, 5. maj 2021 - Člani Skupščine Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) so na današnji e-seji za predsednika GZS za naslednje mandatno obdobje izvolili Tiborja Šimonko. Mandat nastopi 28. maja.

Arhiv: Za prehod v podnebno nevtralno gospodarstvo nujna tudi nizkoogljična elektrika in omrežje

Ljubljana, 4. maj 2021 - Na današnji, četrti seji Strateškega sveta za okolje (SSO) pri GZS so udeleženci razpravljali o potrebah gospodarstva za prehod v podnebno nevtralno, krožno prihodnost. Strinjali so se, da bi morale biti naložbe gospodarstva v ta namen izvedene v tem desetletju, kot to velja v drugih članicah EU. Investicije, ki bodo za prehod potrebne, bodo izjemno velike, zato bodo morale podprte tudi z javnimi sredstvi.

Arhiv: ZNANA KANDIDATA ZA PREDSEDNIKA GZS

Ljubljana, 3. maj 2021 - Gospodarska zbornica Slovenije je v skladu s Pravilnikom o volitvah organov GZS prejela dve kandidaturi za novega predsednika GZS.