Slovenski BDP v 2. četrtletju je bil realno že blizu ravni iz leta 2019, k čemur sta prispevali tako pozitivna revizija podatkov za predhodna četrtletja kot rast domače potrošnje v 2. četrtletju 2021.
Fluktuacija zaposlenih je pričakovan pojav, mogoče pa jo je zmanjšati in z ustreznimi načini ohraniti talente v timu. Na portalu officevibe.com smo našli 5 namigov, kako ohranjati pripadnost zaposlenih in zmanjšati njihovo odhajanje.
Pandemija covida-19 je v številnih dejavnostih pomembno spremenila pogoje poslovanja, zato nas zanima vaše okvirno videnje poslovanja v prihodnjem letu. Vabljeni k sodelovanju v anketi, ki vam bo vzela 2-3 minute časa. S sodelovanjem lahko pridobite tudi poročilo o pričakovanjih z drugih evropskih trgov.
Gasilec: »Priskoči na pomoč pri gašenju posledic covida«. UKC Ljubljana je s partnerji izpeljal manjšo kampanjo Ti si na vrsti o pomembnosti upoštevanja ukrepov in možnostih za obvladovanje epidemije covida-19. Vabljeni k ogledu enega od spotov, kjer predstavniki različnih skupin prikazujejo, zakaj je tako pomembno, da vsak izmed nas izkoristi vse možnosti, ki so na voljo za preprečevanje širjenja okužb.
Želite razvijati digitalne veščine, spremeniti obstoječe ali oblikovati nove poslovne modele, ustvariti nova delovna mesta ter povečati učinkovitost, konkurenčnost in rast podjetja? GZS- Združenje za informatiko in telekomunikacije vas kot partnerji projekta Grow Slovenia with Google vabijo, da se pridružite na brezplačnih 90 minutnih delavnicah z vodilnimi domačimi strokovnjaki digitalnega sveta. Delavnice so za vse člane GZS brezplačne in bodo potekale online. Izbirate lahko med različnimi področji: • Digitalni marketing in digitalne veščine • Digitalni marketing in digitalne veščine v turizmu • Umetna inteligenca v marketingu in spletni prodaji
V sobotnem Uradnem listu (št. 142/2021 z dne 20.8.2021) je bil objavljen Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2. V odloku je določeno, da morajo PCT pogoj izpolnjevati vse osebe, ki pri opravljanju dela prihajajo v neposreden stik z drugimi osebami oziroma so udeležene v okoljih ali dejavnostih v Republiki Sloveniji, kjer obstaja neposredna nevarnost za izbruh okužbe in širjenje okužb s COVID-19 in s tem nevarnost za zdravje oseb, ki delajo v tem okolju ali uporabnikov storitev. Sprejeti odlok prinaša veliko vprašanj in nejasnosti predvsem glede tega, za koga velja in kako je s plačljivostjo testov. V prihodnjih dneh bomo na naši posebni spletni strani Poslovni nasveti v času koronavirusa objavili vsa pojasnila, ki bodo podana s strani pristojnih institucij.
Da bi cepljenje proti covid-19 čimbolj približali vsem, na terenu delujejo tudi mobilne cepilne enote. V soboto, 11. september 2021 se bo mobilna cepilna enota med 9.00 in 12.00 uro ponovno ustavila tudi v gradu Dobrovo v kraju Dobrovo v Brdih.
Vlogo za določitev letnega načrta dovolilnic za leto 2022 oddajte do 15. septembra 2021.
S 1. septembrom 2021 je ponovno možna oddaja prijav na razpis EUIPO za MSP, ki želijo zavarovati svoje znamke in modele prek nacionalnih, regionalnih in/ali evropskih sistemov za intelektualno lastnino. MSP s sedežem v Sloveniji lahko pridobijo nepovratna sredstva za osnovno pristojbino za prijavo znamk in modelov pri uradu za intelektualno lastnino v kateri koli državi članici EU, Uradu Beneluksa za intelektualno lastnino in/ali EUIPO v višini 50 % osnovne prijavne pristojbine. Skupni znesek, ki ga je mogoče dodeliti posameznemu MSP, je omejen na 1.500 EUR. Razpis bo odprt do konca septembra.