Vljudno vas vabimo na krajši dogodek v živo, kjer bomo na GZS predstavili slovensko in evropsko elektroindustrijo, sledila bo okrogla miza in druženje.
Vabljeni, da se udeležite naslednjega poslovnega klepeta »EU BUSINESS TALKS«, ki se bo odvijal v torek, 17. avgusta 2021 ob 14. uri po slovenskem času. Tokratni gost bo Eliodor Apostolescu, izvršni direktor v Phoenixy Group, s sedežem v mestu Baicoi v Romuniji. Podjetje je največji proizvajalec koruznih flipsov z arašidi v Romuniji in eden največjih v Evropi. Podjetje je v lanskem letu ustvarilo preko 32 milijonov EUR prometa in izvažalo v preko 30 držav po celem svetu. Poleg osnovne dejavnosti se ukvarjajo tudi s strojnimi izdelki in logistiko.
Predmet javnega razpisa je dodelitev sredstev iz občinskega proračuna, ki so namenjena za pospeševanje razvoja gospodarstva v občini Kobarid.
Vozniki, ki kljub pravočasno oddani vlogi za podaljšanje dovoljenja za prebivanje in delo, niso pravočasno pridobili novega enotnega dovoljenja za prebivanje in delo, lahko na GZS pridobijo potrdilo za voznika na podlagi potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja za prebivanje in delo izdanega s strani Upravne enote.
Da bi cepljenje proti covid-19 čimbolj približali vsem, na terenu delujejo tudi mobilne cepilne enote. V soboto, 14. avgusta 2021 se bo mobilna cepilna enota med 9.00 in 13.00 uro ponovno ustavila tudi v gradu Dobrovo v kraju Dobrovo v Brdih. Za več informacij o cepljenju poglejte na spletno stran zdravstvenega doma objavljenega kraja ali na spletno stran občine kraja, v katerem se bo ustavila cepilna enota.
Nov pravilnik, ki bo nadomestil obstoječega, je v javni obravnavi do 16. 9. 2021.
Po zadnjih podatkih New York Timesa je bilo v svetu že uporabljenih 3,69 milijarde doz cepiv oz. 48 na 100 ljudi. Pri večini cepiv je sicer potrebno uporabiti dva odmerka za imunost. Na vrhu lestvice sta Malta (71 % prebivalcev cepljenih z dvema dozama) in Islandija (70 %). Med večjimi svetovnimi gospodarstvi so na vrhu še v Združenem kraljestvu (54 %), na Kitajskem (53 %), v Španiji (51 %), Kanadi (51 %) in v ZDA (49 %). V Sloveniji je trenutno delež 37 %, kar je blizu Francije, Češke in Švedske.
Kot prilagodljivost delovnega mesta danes na splošno opredeljujemo vsak pristop k delu, ki ustreza raznolikim potrebam delodajalca ali zaposlenega. Na portalu officevibe.com smo našli tri namige, kako lahko s tovrstnimi praksami na delovnem mestu povečate produktivnost in moralo zaposlenih.
V tokratni številki revije Glas gospodarstva se bomo spomnili, kako je bilo na podelitvi 53. Nagrad GZS za izjemne gospodarske in podjetniške dosežke in slovesnosti ob 170. obletnici delovanja zbornice. Velik del slovenskih podjetij predstavljajo družinska podjetja. S predstavniki nekaterih smo se pogovarjali o dinamiki v takšnem podjetju in poiskali nasvete, kako izbrati čim boljši pristop, ko pride čas za predajo poslov naslednikom. Pozornost smo namenili tudi stanju v slovenski industriji, kjer se v zadnjem obdobju soočajo s kar nekaj izzivi. Kaj nas čaka v prihodnjem obdobju, pa je preverila Analitika GZS.
Želite razvijati digitalne veščine, spremeniti obstoječe ali oblikovati nove poslovne modele, ustvariti nova delovna mesta ter povečati učinkovitost, konkurenčnost in rast podjetja?