Poslovni nasveti v času koronavirusa - uporabne informacije in primeri dobre prakse v zaščiti pred novim koronavirusom.
Pravna služba GZS je pripravila strnjen prikaz časovne veljavnosti interventnih ukrepov z delovnopravnega področja po posameznih zakonih (čakanje na delo, skrajšan delovni čas).
Tudi za sofinanciranje projektov na področju turizma.
Najnovejši epidemiološki podatki kažejo, da se okužba z novim koronavirusom vedno pogosteje pojavlja v delovnih organizacijah in to v skupkih več zaposlenih, kar lahko privede do hitrega in obsežnega širjenja bolezni v kolektivu. Pričakujemo, da bo po vračanju delavcev z dopustov takih skupkov več, še posebno pri delavcih, ki se vračajo z bolj ogroženih držav. S ciljem ohranjanja zdravja delavcev in omogočanja čimbolj nemotenega delovanja delovnih organizacij pozivamo delodajalce, ki so uspešne zaščitne ukrepe opustili, da jih znova uvedejo. Okrepijo naj sodelovanje s svojimi izvajalci medicine dela in varnostnimi inženirji, ki najbolje poznajo organizacije, in tako skupaj pripravijo ustrezne ocene tveganja pred širjenjem novega koronavirusa, na način, da predlagajo in pomagajo pri uvajanju usmerjenih ukrepov preprečevanja širjenja okužbe glede na specifična delovna okolja.
Namen produkta je zagotavljanje kvazi-lastniškega financiranja za inovativna podjetja v semenski fazi, ki težko dostopajo do financiranja preko komercialnih bank oziroma drugih klasičnih oblik financiranja.Višina razpoložljivih sredstev za po tem razpisu v letu 2020 znaša 750.000 EUR. Rok za predložitev vlog je 2. 10. 2020.
Predmet javnega poziva je sofinanciranje upravičenih stroškov digitalizacije prodajnih poti na tujih trgih ter predstavitvenih in trženjskih gradiv za promocijo na tujih trgih MSP-jem. Na voljo je 800.000 €, rok za oddajo pa je 15. 9. 2020.
Na spletni strani SPIRIT SLOVENIA je objavljenih več razpisov, ki vam lahko pomagajo pri vaši promociji.
Kitajske in ameriške družbe bolj optimistične kot ostale
S spremembo Odloka o omejitvah ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v RS, ki jo je sprejela Vlada RS na svoji redni seji 23. julija, se je sprostila tudi prodaja ob nedeljah. Kaj to pomeni za male trgovce in kakšno vlogo je v času, ko je prišla pobuda za dokončno zaprtje trgovin ob nedeljah, imelo Združenje malih trgovcev Slovenije, ki deluje v okviru GZS Podjetniško trgovske zbornice? Člani Združenja malih trgovcev Slovenije so svojo pobudo konec maja 2020 poslali na Vlado in poslanske skupine.
GZS je pripravila predloge za debirokratizacijo in jih že posredovala Strateškemu svetu za debirokratizacijo, katerega članica je tudi generalna direktorica GZS Sonja Šmuc.