Novice


Arhiv: 3 poti za spodbujanje ustvarjalnosti v timu

V teh dneh, ko lahko tudi virtualno spremljamo tudi podelitve priznanj najboljšim regijskim inovatorkam in inovatorjem in njihovim dosežkom, smo na portalu INC.com našli tri nasvete za spodbujanje ustvarjalnosti v timu. So kratki, jedrnati in uporabni v vsakem trenutku.

Arhiv: Vrednost industrijske proizvodnje v juliju 2020 za 8,0 % višja kot v juniju 2020

Vrednost industrijske proizvodnje in prihodek od prodaje v industriji sta bila v juliju 2020 na mesečni ravni višja, na letni ravni pa še naprej nižja. Vir: SURS

Arhiv: Izobraževanje in usposabljanje zaposlenih, vključenih v SDČ

ZRSZ je pripravil informacije v zvezi z izobraževanjem zaposlenih, vključenih v skrajšan delovni čas, za delodajalce in zaposlene.

Arhiv: ZRSZ: Delodajalci lahko oddate prve zahtevke za izplačilo subvencije za skrajšani delovnik

Delodajalci, ki vam je bila s sklepom priznana pravica do subvencioniranja skrajšanja polnega delovnega časa in ste z zavodom za zaposlovanje že podpisali pogodbo o dodelitvi subvencije, lahko od četrtka, 10.9.2020, oddate prve zahtevke za izplačilo subvencije, in sicer za junij in julij. Zahtevke lahko predložite na zavodovem portalu za delodajalce.

Arhiv: Spletna anketa Gospodarska pričakovanja 2021 – vabljeni k sodelovanju

Širjenje koronavirusa Covid-19 je vplivalo na večje spremembe v načrtih poslovanja številnih podjetij. Da bi vam lahko zagotovili čim boljšo podporo v prihajajočih mesecih, vas naprošamo za oceno vašega poslovanja v 2021. Anketa obsega 6 kratkih vprašanj, pri katerih niso potrebni natančni finančni podatki o planiranem poslovanju. Reševanje ankete vam bo vzelo okoli 2 minuti.

Arhiv: Karantena skrajšana na 10 dni, veljavnost negativnega testa podaljšana na 48 ur

Spremembe Odloka o odrejanju in izvajanju ukrepov za preprečitev širjenja nalezljive bolezni COVID-19 na mejnih prehodih na zunanji meji, na kontrolnih točkah na notranjih mejah in v notranjosti Republike Slovenije od 13. septembra 2020 prinašajo nekaj novosti pri prehajanju meje. Časovno obdobje odreditve karantene ob vstopu v Slovenijo iz države na rumenem ali rdečem seznamu se skrajšuje s 14 na 10 dni. Podaljšuje se veljavnost negativnega testa na prisotnost SARS-CoV-2, in sicer s 36 na 48 ur. Dodan pa je pogoj, da test ni bil opravljen v Sloveniji. Vse karantene, odrejene do začetka veljavnosti spremenjenega Odloka, trajajo še vedno 14 dni. To velja tudi za karantenske odločbe, ki so bile izdane v Sloveniji zaradi visoko rizičnega stika. Karantenske odločbe, izdane po uveljavitvi spremembe Odloka (po 13. septembru 2020), pa bodo trajale 10 dni.

Arhiv: Javna obravnava sprememb uredbe o CO2 dajatvi

Ministrstvo za okolje in prostor je v javno obravnavo predložilo osnutek Uredbe o spremembah Uredbe o okoljski dajatvi za onesnaževanja zraka z emisijo ogljikovega dioksida. Komentar zainteresirana javnost lahko odda do 29. septembra 2020.

Arhiv: Javna obravnava osnutka Dolgoročne podnebne strategije Slovenije do leta 2050

Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) je v javno obravnavo predložilo osnutek Dolgoročne podnebne strategije Slovenije do leta 2050. Slovenija si s strategijo zastavlja jasen cilj, da do leta 2050 doseže neto ničelne emisije oziroma podnebno nevtralnost. Pripombe in predloge sprejema MOP do 30. septembra 2020.

Arhiv: Javni razpis za financiranje spodbud za ponovni zagon poslovanja podjetij v obmejnih problemskih območjih - COVID19

Namen javnega razpisa je podpreti ponovni zagon podjetij in omogočiti ohranitev obstoječih delovnih mest kot v obdobju pred krizo COVID-19 na obmejnih problemskih območjih v Republiki Sloveniji. S podporo se omogoči ponoven zagon poslovne dejavnosti v malih podjetjih z 10-49 zaposlenimi, ki so še posebej izpostavljena neugodnim razmeram poslovanja, ki izvira iz narave obmejnega območja, s pojavom virusa COVID-19 pa jim je bilo poslovanje predvsem zaradi omejitev fizičnega in materialnega poslovanja v obmejnem območju (zaprtost mej in omejevanje prehodov) še dodatno oteženo. Namen javnega razpisa je prav tako omogočiti polno delovanje te ciljne skupine podjetij in ohranitev delovnih mest v podjetjih. Na tak način bo podjetjem omogočen ponovni vstop na trg, izboljšanje uspešnosti delovanja v primerjavi s kriznim obdobjem ter ohranitev konkurenčnosti na domačih, čezmejnih in tujih trgih. Zasledujeta se obstoj in delovanje podprtih podjetij in uspešna vključitev v tržne procese in ponovno komercializacijo proizvodov, procesov in storitev.

Arhiv: Razpis za nagrado Evropskega gospodarskega in socialnega odbora, namenjeno pobudam v boju proti covid-19

Evropski gospodarski in socialni odbor (EGSO) iz Bruslja organizira posebno nagrado Civilna družba proti covid-19. V okviru akcije bodo nagradili neprofitne pobude posameznih državljanov, organizacij civilne družbe ali zasebnih podjetij, katerih cilj je spopadanje s krizo pandemije covid-19 in njenimi številnimi posledicami. Vse prijave, tudi tiste, ki jih oddajo pridobitna podjetja, se morajo nanašati izključno na nepridobitne pobude, delež financiranja z javnimi sredstvi pa ne sme preseči 50 %. Pobude morajo biti neposredno povezane s covid-19, posebej z bojem proti virusu ali zajezitvijo njegovih posledic.

Arhivi