Arhiv: POLJSKA – dežela priložnosti za slovenska podjetja

Ali se slovenska podjetja zavedajo potenciala in priložnosti, ki ga ponuja skoraj 39-milijonski poljski trg? Katere izkušnje in prakse bi veljalo prenesti v slovensko poslovno okolje? Kakšne so možnosti sodelovanja v okviru Slovensko poljskega društva? Kakšne so izkušnje slovenskih vlagateljev na Poljskem?

O tem in še marsičem bo tekla beseda na seminarju o Poljski, ki ga organizirata Gospodarska zbornica Slovenije in Veleposlaništvo Republike Poljske v Ljubljani. Seminar POLJSKA – dežela priložnosti za slovenska podjetja bo v sredo, 17. decembra 2014, ob 12. uri na Gospodarski zbornici Slovenije v dvorani A , 1. nadstropje.

Dogodek je organiziran v sodelovanju z Gospodarsko zbornico iz Krakova v okviru projekta Enterprise Europe Network (EEN).

PROGRAM SEMINARJA

11.30 – 12.00

Registracija udeležencev

12.00 – 12.15

Pozdravni nagovora

Aleš Cantarutti, direktor, Center za mednarodno poslovanje, GZS

Nj. eksc. Cezary Król, veleposlanik, Veleposlaništvo Poljske v Sloveniji

12.15 – 12.30

Predstavitev poljskega gospodarstva

Bogumila Plachtej Pavlin, Politično ekonomski oddelek, Veleposlaništvo Poljske v Sloveniji

12.30 – 12.50

Predstavitev gospodarstva in priložnosti za sodelovanje z Malopolsko regijo (Krakov)

Vloga in pomoč lokalnega EEN (Enterprise Europe Network) predstavništva

Marek Pustula, namestnik direktorja oddelka za sodelovanje z EU, Gospodarska zbornica Krakov (v angl. jeziku)

12.50 – 13.15

Izkušnje slovenskega investitorja na Poljskem

Vloga Poljsko – slovenskega poslovnega kluba Triglav - Rysy

Matej Hojnik, direktor, Apis vita d. o. o. Fram, in predsednik poslovnega kluba

13.15 – 13.30

Poljska - dežela priložnosti za slovenska podjetja

Jože Sadar, direktor, CJS d. o. o. Ivančna Gorica

13.30 – 13.45

Izbira pravega poslovnega partnerja na Poljskem

Andreja Jakončič Lozej, prodaja tujina, Vinska klet Goriška Brda z. o. o. Dobrovo

13.45 – 14.30

Kako vstopiti na police poljskih trgovin

Andrzej Maria Faliński, direktor, Poljsko združenje za trgovino in distribucijo POHID, (v angl. jeziku)

14.30 – 14.45

Vprašanja in odgovori

14.45 – 16.00

Pogostitev in druženje (vabi Veleposlaništvo Poljske v Sloveniji)

Na poslovni dogodek se lahko prijavite preko spodnje elektronske prijavnice. Rok za prijave je torek, 16. decembra 2014, do 12. ure.

Udeležba na posvetu je za člane GZS brezplačna, za nečlane pa znaša 60,00 € + DDV in se plača pred dogodkom na TRR št. SI56 029 240017841495, sklic 1510-5221.

Dodatne informacije: Marko Jare, Center za mednarodno poslovanje, GZS, tel: 01 5898 158, e-pošta: marko.jare@gzs.si.

Vljudno vabljeni!