Mediji

Arhiv: Vesna Nahtigal z novim leto prevzema funkcijo generalne direktorice GZS

Vesna Nahtigal je s 1. januarjem 2023 imenovana za novo generalno direktorico GZS s štiriletnim mandatom.

Na predlog predsednika GZS Tiborja Šimonke je Upravni odbor GZS na svoji korespondenčni seji kot novo generalno direktorico GZS s štiriletnim mandatom, ki se začne 1. januarja 2023, imenoval Vesno Nahtigal. Kot dosedanja izvršna direktorica GZS za industrijsko politiko je bila že doslej del najožjega vodstvenega tima. Z njenim imenovanjem je s tem zagotovljena tudi kontinuiteta vodenja in odločanja na GZS, kar je v trenutnih izjemno zaostrenih gospodarskih razmerah še toliko bolj pomembno.

Ob priložnosti njenega imenovanja je Vesna Nahtigal povedala: »Članom Upravnega odbora se zahvaljujem za izraženo zaupanje. Zavedam se velike odgovornosti, ki jo s tem imenovanjem prevzemam, vendar tudi priložnosti, da bom lahko z odlično ekipo strokovnjakov na zbornici zasledovala interese in potrebe naših članov. Pred nami je zahtevno obdobje. Zato moramo biti vsi deležniki, ki nam je zaupana skrb za gospodarstvo, preudarni, povezovalni in odločni