Mediji

Pred napovedano stavko: Pozor, armada odpuščenih v gospodarstvu … javni sektor pa se še naprej bohoti

Pred jutrišnjo stavko v javnem sektorju in v treh industrijskih panogah je GZS sindikatom posredovala pismo, v katerem je prikazala ključne podatke o gibanju števila zaposlenih in plačnih podatkih. Gre za podatke iz uradnih evidenc Ajpesa za celotno krizno obdobje od leta 2008 naprej. To obdobje je po našem trdnem prepričanju edino merodajno, še zlasti, ker smo se lani vnovič znašli v recesiji, iz katere se po napovedih ne bomo izkopali še najmanj celotno letošnje leto.

Gospodarska zbornica Slovenije zato v imenu gospodarstva sindikate poziva k razumnosti in vnovičnem premisleku o smiselnosti stavke in njihovih zahtev.

Pismo sindikatom je v pripetem dokumentu

Pripeti dokumenti