Mediji

Slovenska poslovna delegacija na Kitajsko

13-članska delegacija slovenskih podjetij s področja logistike bo v času od 14. do 16. aprila pod vodstvom Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) obiskala Šanghaj. V sklopu obiska se bo predstavila kitajskim gospodarstvenikom na poslovnem forumu »Slovenija – Logistična platforma za Srednjo in centralno Evropo« 16. aprila.

Gospodarstveniki bodo imeli tudi številna bilateralna srečanja, ki jih GZS pripravlja v sodelovanju s CCPIT Pudong - partnersko zbornico v Šanghaju.

Člani delegacije se bodo sestali tudi z vodstvom Luke Šanghaj, si ogledali novi del šanghajskega pristanišča ter imeli srečanje s slovensko poslovno skupnostjo na Kitajskem. Del delegacije bo opravil tudi pogovore s šanghajsko carino.

Z obravnavanim obiskom se nadaljuje skupinska promocija slovenske transportno-logistične dejavnosti na Kitajskem, s katero smo na GZS organizirano pričeli leta novembra 2009 v Maleziji in Singapurju, nadaljevali junija 2010 na Kitajskem in v Hong Kongu, novembra 2010 pa v Indiji.