Mediji

Richard Weber novi predsednik EUROCHAMBRES

Richard Weber, predsednik sarške gospodarske zbornice (Nemčija) in dosedanji podpredsednik Eurochambres, je bil včeraj izvoljen za novega predsednika Eurochambres, Združenja evropskih gospodarskih zbornic, katerega članica je tudi GZS. Funkcijo bo prevel s 1. januarjem 2014.

V svojem nagovoru je Weber poudaril, da bo Eurochambres igral pomembno vlogo v naslednjih letih - kot močan glas ter opazen in dobro povezan predstavnik mreže evropskih zbornic. V svojem mandatu se bo osredotočil predvsem na naslednje prednostne naloge:

1. Eurochambres kot povezovalno in uspešno združenje evropskih zbornic s krepitvijo medsebojnih stikov ter in ustvarjanjem priložnosti za izmenjavo dobrih praks

2. Pozicioniranje zbornic kot kompetentnih partnerjev na ključnih področjih, kot so zastopanje MSP, inovacije, izobraževanje in usposabljanje

3. Tesnejše sodelovanje z drugimi pomembnimi deležniki v Evropi.