Mediji

Močna slovenska gospodarska delegacija na poti v Iran

Ljubljana, 8. maj 2014 – 29-članska gospodarska delegacija pod vodstvom predsednika Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) jutri odhaja na petdnevni obisk v Iran. Gospodarstveniki se bodo udeležili poslovnih konferenc v Teheranu in Isfahanu, imeli bilateralne razgovore z iranskimi poslovneži ter se srečali s predstavniki nekaterih iranskih institucij. Delegacijo v času uradnega obiska predsednika Državnega zbora Janka Vebra v Teheranu organizira GZS.

Med 21 podjetji in institucijami, ki se med 9. in 13. majem 2014 udeležujejo gospodarske delegacije v Iran, so tudi predstavniki podjetij DUOL, GEN-I, Luke Koper, Petrola in Steklarne Hrastnik. Dokaj velik interes slovenskih podjetij je kljub trenutnemu padajočemu izvozu odraz pozitivnih obetov o porastu gospodarskega sodelovanja ob nadaljevanju procesa odpravljanja sankcij mednarodne skupnosti proti Iranu. V zadnjih mesecih so se v Teheranu zvrstile številne evropske politične in gospodarske delegacije, ki dokazujejo, da se tudi siceršnje zanimanje evropskih držav za Iran močno povečuje.

Slovenski gospodarstveniki se bodo v soboto, 10. maja, v Teheranu udeležili iransko – slovenske poslovne konference na Iranski gospodarski zbornici, ter imeli bilateralne razgovore s potencialnimi iranskimi poslovnimi partnerji. Gospodarstvenike obeh držav bosta ob tej priložnosti nagovorila tudi predsednik GZS, mag. Samo Hribar Milič in predsednik Iranske gospodarske zbornice Golam Hossein Shafei.

V ponedeljek, 12. maja, pa bo potekala poslovna konferenca in individualni razgovori med slovenskimi in iranskimi poslovneži na Gospodarski zbornici v Isfahanu, tretjem največjem mestu v Iranu.

Poslovneže na poslovnih konferencah bo nagovoril tudi predsednik DZ Janko Veber, ki se bo o krepitvi gospodarskega sodelovanja med državama pogovarjal tudi z iranskim ministrom za energetiko in gospodarstvo.

Slovenski poslovneži se bodo v času obiska srečali tudi s predstavniki nekaterih iranskih institucij, ki so lahko koristne pri navezovanju novih poslovnih stikov v Iranu. Zanje bo organiziran tudi individualni program glede na njihove specifične interese. Večina podjetij v delegaciji namreč z iranskimi partnerji že sodeluje in bodo obisk izkoristili tudi za okrepitev dosedanjih poslovnih stikov.

Blagovna menjava Slovenija – Iran

IZVOZ BLAGA