Mediji

Močna gospodarska delegacija v Srbijo

Ljubljana, 28. maj 2014 – Gospodarstveniki iz blizu 100 podjetij se jutri pod vodstvom predsednika Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), Sama Hribarja Miliča, odpravljajo na dvodnevni poslovni obisk v Beograd. Delegacija poteka v času uradnega obiska predsednika Republike Slovenije, Boruta Pahorja, v Srbiji.

V petek, 30. maja, bo potekala Srbsko – slovenska poslovna konferenca, na kateri bodo udeležence poleg slovenskega predsednika, Boruta Pahorja, gospodarskega ministra Srbije Dušana Vujovića tudi predsednik Privredne komore Srbije, Željko Sertić, predsednik GZS, mag. Samo Hribar Milič, ter finančni minister dr. Uroš Čufer.

Na okrogli mizi, ki bo sledila, bodo udeleženci razpravljali o možnostih skupnih nastopov na tretjih trgih ter priložnostih za povezovanje po različnih sektorjih, zlasti na področju IKT, kovinsko predelovalne in elektro industrije, energetike in okolja …

Zatem bodo potekali bilateralni razgovori med slovenskimi in srbskimi gospodarstveniki.

Gospodarsko delegacijo organizira Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju z Uradom predsednika Republike Slovenije, Ministrstvom za zunanje zadeve RS, Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo - Agencijo SPIRIT in Slovenskim poslovnim klubom iz Beograda.

Spisek prijavljenih podjetij z obeh strani je objavljen na portalu GZS >>>

Dodatne informacije: mag. Tajda Pelicon, 01 5898 136