Mediji

Minister za gospodarstvo bo res uspešen le s politično podporo

Na Gospodarski zbornici Slovenije pozdravljamo predlaganega kandidata za novega gospodarskega ministra. Zdravko Počivalšek ima kot gospodarstvenik dolgoletne izkušnje na vodstvenih položajih, sedaj že 15 let uspešno vodi Terme Olimia. Kot predsednik Turistično gostinske zbornice Slovenije zelo aktivno sodeluje tudi v organih upravljanja Gospodarske zbornice Slovenije (GZS) in zato pozna najbolj pereče probleme, s katerimi se sooča gospodarstvo.

Verjamemo, da ima vse lastnosti za uspešno delo v funkciji novega ministra za gospodarski razvoj in tehnologijo in se veselimo sodelovanja pri pripravi konkretnih ukrepov za ponovni dvig konkurenčnosti gospodarstva, spodbujanje zdrave gospodarske rasti, prestrukturiranje prezadolženega dela gospodarstva in kreiranje novih delovnih mest.

Ob tem pa izpostavljamo - kar smo v zadnjih mesecih že večkrat - da potrebuje gospodarski minister podporo celotne vladne ekipe, da bo lahko deloval v smislu uveljavljanja učinkovitejše gospodarske politike.

Služba za strateško komuniciranje GZS