Mediji

Arhiv: Podeljena nagrada za najboljši inženiring projekt

Ljubljana, 26.3.2015 - Na današnji letni konferenci ZING na GZS je nagrado za najboljši inženiring projekt v preteklem letu prejelo podjetje ESOTECH, d.d. Velenje, za projekt »Modernizacija kontiliva« v tovarni Acroni, d.o.o. na Jesenicah.

Današnja konferenca Združenja za inženiring, ki deluje v okviru Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), je bila namenjena aktualni temi - Programu slovenskih inženiringov v zvezi z krizo v gospodarstvu in nov investicijski cikel za oživitev gospodarstva.

V obdobju 2008 do 2014 je dejavnost inženiringov stagnirala, zmanjšalo se je število zaposlenih, zmanjšala se je dodana vrednost na zaposlenega in izvoz v tujino. Tudi napovedi za 2015/16 niso vzpodbudne. Nujni so ukrepi in nov investicijski cikel v Sloveniji. Pred inženiringi so številni izzivi in naloge, ki smo jih obravnavali na konferenci.

Ob zaključku konference je predsednik ZING, dr. Zoran Marinšek, podelil nagrado za najboljši inženiring projekt v preteklem letu.

Dodatne informacije: direktor GZS-Združenja za inženiring, mag. Vekoslav Korošec,

Vekoslav.korosec@gzs.si; 01/5898 254