Mediji

Arhiv: Znani prejemniki priznanj za najboljše inovacije regije Posavje za leto 2016

Krško, 6. junija 2016 - GZS Območna zbornica Posavje, Krško je letos že nagradila najboljše inovacije v regiji. Podelila je 2 zlati, 5 srebrnih, tri 3 bronasta priznanja. Najbolje ocenjeni inovaciji bosta kandidirale za priznanja na nacionalni ravni, ki bodo podeljena v okviru Dneva inovativnosti 21. septembra.

ZLATO PRIZNANJE

Zlati inovaciji bosta kandidirali za priznanja za najboljše inovacije na nacionalni ravni:

Mulčer BOXER
Podjetje: INO Brežice d.o.o.
Avtorja: Tone Vogrin, Branko Kos

Mulčer BOXER je namenjen urejanju zelenih površin (parki, golf igrišča, urejanje okolice ipd.) ter za uporabo v vinogradništvu in sadjarstvu. Posebnost mulčerja je v vgrajenem dvospiralnem rotorju, ki je zmožen drobiti materiale (les) do debeline 5 cm. Obenem rotor za drobljenje potrebuje manjšo moč traktorja, s tem se porabi manj energije, traktor deluje mirneje, obremenitev na ležaje in sestavne dele traktorja pa je manjša. Mulčana masa se odpelje v košari, ki se za praznjenje odpre s hidravličnim cilindrom.

Ležajno ohišje K25L z lepljenimi obrabnimi ploščicami
Podjetje: Kovis d.o.o.
Avtorja: David Deržič, Jure Colarič

Inovacija je geometrijsko izboljšano in s tem 15% lažje ležajno ohišje, ki ga lahko podjetje izdela v krajšem času. Posodobljen je tudi način pritrditve obrabnih pločevin – nadgrajen je z novimi tehnologijami spajanja materialov (lepljenje). Z manjšo lastno težo izdelka upravitelji tirnih vozil za prevoz tovora porabijo manj energije, hkrati pa tudi privarčuje pri stroških vzdrževanja, kar izdelku daje konkurenčno prednost pred ostalimi. Izdelek kljub novim lastnostim ohranja svojo trdnost.

SREBRNO PRIZNANJE

BIM 4BUILD
Podjetje: Hermes d.o.o. PE Krško
Avtorji: Ivi Čakš, Dušan Strgar, Gregor Pavuna, Tadej Žarn, Andrej Potočnik

Izboljšanje kvalitete z interferenco
Podjetje: Radeče Papir Nova d.o.o.
Avtorji: Brane Bajc, Branko Maršnjak, Jure Mežnar, Jože Zajc

Površinska zaščita kamna, ki se vgrajuje v pohištvo prestižnih hotelskih verig 5 zvezdičnih hotelov
Podjejte: Stilles d.o.o.
Avtorja: Ludvik Vidmar, Peter Sinkovič

Inteligentni sistem oskrbe delovnih mest - Avtomatiziran KANBAN z AGV
Podjetje: TPV d.d. PE Brežice;
Avtorja: Janez Sluga, Robert Simčič

Pametno prijemalo
Podjetje: TPV d.d. PE Brežice
Avtorji: Miran Ferenčak, Boris Antolovič, Boštjan Vučajnk

BRONASTO PRIZNANJE

Kongruentni negovalni model zdravstvene nege
Podjetje: Dom starejših občanov Krško
Avtorji: Franja Pavlič, Jana Starc, Martina Žerjav, Kerstin Kodrič

Inovativno ozaveščanje in informiranje uporabnikov Komunale Brežice;
Podjetje: Komunala Brežice d.o.o.
Avtorja: Petra Grajžl, Aleksander Zupančič

Viseči transporter za težka bremena z dvižno napravo - 10 ton;