Mediji

Arhiv: Odziv GZS-Zbornice kmetijskih in živilskih podjetij ob izjavi dr. Aleksandre Pivec

Nedovoljene prakse med deležniki v agroživilski verigi obstajajo. Zakon o kmetijstvu jih prepoznava in omejuje in s tem ustvarja prostor za red in transparentnost. Zato na Zbornici kmetijskih in živilskih podjetij pozdravljamo in podpiramo prizadevanja Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, da s tem zakonom postavlja v ospredje reševanje odnosov med deležniki, ki jih predstavljajo kmetijska gospodarstva, zadruge, živilska podjetja, distributerji in trgovina. S prepoznavanjem in omejevanjem nedovoljenih ravnanj se postavljajo osnove za uravnoteženje odnosov v slovenskem agroživilskem sistemu, ki skrbi za prehransko varnost prebivalcev Slovenije.

Dodatne informacije:
dr. Tatjana Zagorc; tatjana.zagorc@gzs.si